czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2158

200 tysięcy wyświetleń. Ćwiczenia nauczyciela hitem w sieci

Kończy się rok szkolny, uczniowie zaczynają wakacje. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa będą one inne, niż zwykle. Jeśli będzie wam brakowało pomysłów na spędzanie wolnego czasu z rodziną, to polecamy propozycje nauczyciela Zespołu Szkół "Silesia" z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

200 tysięcy wyświetleń. Ćwiczenia nauczyciela hitem w sieci
200 tysięcy wyświetleń. Ćwiczenia nauczyciela hitem w sieci · fot. Powiat Bielski


Mariusz Maławy udowodnił, że lekcje wychowania fizycznego on-line nie muszą być nudne. Teraz zapowiada nową serię krótkich filmików - z letniego obozu.

Koronawirus, który zamknął nas w domach zaskoczył wszystkich. Bez żadnego przygotowania musieliśmy przestawić się na pracę zdalną.

- Wychowanie fizyczne to jednak ćwiczenia, ruch. Na początku pandemii w internecie było niewiele propozycji, wszystko dość sztywne, a ja pracuję z młodzieżą... - mówi nauczyciel czechowickiej szkoły. Tak narodził się pomysł na kanał na platformie YouTube - "Fajny ruch". Mariusz Maławy zaangażował do nagrań swoje dzieci, a sprzętami do ćwiczeń były przedmioty które mamy zwykle pod ręką: koszulka, plastikowe butelki, schody, ściana, papier toaletowy, czy ręcznik.

Uczniów angażował konkursami i modnymi ostatnio wyzwaniami- w ten sposób zdobywali oceny. - Okazało się, że niektórzy uczniowie dobrze czują się w formie lekcji zdalnych, niektórzy zaskoczyli mnie swoją kreatywnością - opowiada nauczyciel. Kanał po 3 miesiącach może pochwalić się 200 tysiącami wyświetleń. Z filmików korzystali w innych szkołach, niektóre trafiły też do telewizji śniadaniowej TVN.

Trudny rok szkolny zakończony, ale Mariusz Maławy nie kończy swojej aktywności w internecie. Już zapowiada serię filmików z propozycjami zajęć w terenie.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.