czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3383

To już 46 lat. Kolejna rocznica tragedii w PG Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Dziś mija kolejna, 46. już rocznica tragedii w kopalni Silesia. 28 czerwca 1974 roku, w wyniku wybuchu metanu w czechowickim zakładzie, życie straciło 34 górników. Ich pamięć uczcili czechowiccy samorządowcy.

Reklama

Kopalnia PG Silesia
Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Do katastrofy doszło w trakcie rabowania ściany - wtedy to zapalił się, a potem wybuchł metan. Śmierć poniosło wówczas 34 górników.

Na trzy dni przed 46. rocznicą katastrofy górniczej w kopalni "Silesia" miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem znajdującym się przed bramą główną PG "Silesia".

W uroczystości, zorganizowanej przez dyrekcję zakładu oraz działające na jego terenie związki zawodowe, udział wzięła delegacja z Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach: Zastępcy Burmistrza Czechowic-Dziedzic - Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

To już 46 lat. Kolejna rocznica tragedii w PG Silesia
To już 46 lat. Kolejna rocznica tragedii w PG Silesia · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj