czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5013

[FOTO] Wypadek na DK-1 w Piasku. Ranne dzieci. Kierowca pijany!

W niedzielę kilka minut przed godziną 16:00 na DK-1 w Piasku, na jezdni w stronę Katowic, samochód osobowy marki Ford uderzył w bariery energochłonne. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym m. in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4). Kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Reklama

Wypadek na DK-1 w Piasku - 28.06.2020 · fot. pless.pl


Wynik badania trzeźwości kierującego to przeszło promil. W wypadku, który spowodował, ucierpiały podróżujące z nim dzieci w wieku 11 i 15 lat oraz kobieta w średnim wieku. Po najciężej ranne dziecko (11-letni chłopczyk) przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z relacji kierowcy, który był chwilę wcześniej wyprzedzany przez samochód biorący udział w zdarzeniu wynika, że kierowca Forda jechał z nadmierną prędkością, niebezpiecznie lawirował z pasa na pas między innymi pojazdami i rozmawiał przez telefon komórkowy. "Pomyślałem, że daleko nie zajedzie i miałem rację. Gdy wyjechałem zza zakrętu Ford już stał rozbity na prawym pasie, a na jedni leżało jedno z dzieci" - relacjonuje kierowca.

Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Sprawca został zatrzymany. Trwają dalsze czynności. Droga w stronę Katowic była zablokowana blisko dwie godziny. Na czas startu i lądowania śmigłowca zamknięto także jezdnię prowadzącą w stronę Pszczyny.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.