czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2020
  • 29 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3963

[FOTO, WIDEO] DK-86 w Katowicach nieprzejezdna. Poważne utrudnienia!

Uwaga kierowcy! - Droga krajowa nr 86 w Katowicach jest nieprzejezdna w obydwu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy. Nie wiadomo jak szybko uda się otworzyć drogę, gdyż sytuacja jest poważna. Nieoficjalnie mówi się, że utrudnienia potrwają przynajmniej trzy miesiące!

ReklamaW następstwie piątkowych, ulewnych deszczów, doszło do osunięcia się ziemi przy wiadukcie na wysokości Giszowca. Na tym wiadukcie odbywał się tymczasowo obustronny ruch, gdyż obok trwają prace związane z budową węzła dróg nr 86 i 81.

Trasa DK-86 czyli ul. Pszczyńska w Katowicach, będzie zamknięta przynajmniej siedem dni. Taką informację przekazał Urząd Miasta Katowice. Ten czas zostanie wykorzystany do oceny stanu technicznego wiaduktu. Dopiero po dogłębnej analizie zostaną podjęte dalsze decyzje. Nie ma się jednak co łudzić, że po siedmiu dniach droga zostanie otwarta. Nieoficjalnie mówi się, że utrudnienia potrwają przynajmniej trzy miesiące.

Woda podmyła wiadukt na DK-86 w Katowicach · fot. SkyVision Tomasz Smogulski


Policja zorganizowała objazdy. Kierowcy udający się w kierunku Katowic, są kierowani w Tychach na drogę S-1, natomiast kierowcy jadący od strony Katowic - na autostradę A-4 w stronę Krakowa i dalej S-1 na Tychy. To około trzydzieści pięć kilometrów objazdu.

Niestety, ale węzeł Brzęczkowice, gdzie S-1 łączy się z A-4, jest aktualnie w remoncie i mocno się korkował, nawet bez zwiększonego ruchu związanego ze zorganizowanym objazdem. Trzeba przygotować się na bardzo duże opóźnienia.

Na czas utrudnień, które nie wiadomo jak długo potrwają, Koleje Śląskie przygotowały nowy rozkład na trasie Katowice - Tychy i Tychy - Sosnowiec, tak żeby kierowcy mogli przesiąść się do pociągów.

Zarząd Transportu Metropolitalnego na swojej stronie internetowej informuje o zmianie rozkładu jazdy autobusów.

sid, ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.