czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1027

IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia przed burzami w gradem

Za nami:

Niespokojna pogoda nie daje o sobie zapomnieć. Tak jak i w ostatnich dniach, również i dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, które mają przejść na terenie województwa śląskiego.

Reklama

burza, piorun
fot. pixabay.com


- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 100 km/h, miejscami grad - informuje Michał Solarz, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje w poniedziałek, 29 czerwca w godzinach 10.00 - 20.00.

Jak prognozuje IMGW, możliwe są również nagłe wezbrania rzek na obszarze województwa śląskiego. Instytut wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed wezbraniem stanu rzek z przekroczeniem stanów alarmowych, szczególnie w zlewni Małej Wisły d zb. Goczałkowickiego do ujścia Przemszy. - Prognozowane silne opady deszczu będą powodować szybki wzrost poziomu wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a w dalszej kolejności lokalnie także stanów alarmowych. Na Pszczynce poziom wody będzie w dalszym ciągu układał się powyżej stanów alarmowych z możliwością dalszych wzrostów - informuje Przemysław Plewa, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie hydrologiczne obowiązuje od poniedziałku, 29 czerwca od godziny 10.00 do wtorku, 30 czerwca do godziny 6.00.

mp / czecho.pl
źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.