czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 czerwca 2020
  • wyświetleń: 515

Na co zwrócić uwagę wynajmując maszyny ogrodnicze?

Materiał partnera:

Jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, który chce zadbać o piękny ogród? Bez względu na to, czy dopiero planujesz budowę przestrzeni, czy też musisz wykonać prace pielęgnacyjne, będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu, w tym maszyn ogrodniczych. O ile zakup podstawowych narzędzi nie wymaga dużego nakładu finansowego, o tyle zakup specjalistycznych maszyn ogrodniczych już tak. Chcąc zaoszczędzić, zwłaszcza gdy narzędzie będzie używane sporadycznie warto skorzystać z opcji wynajmu. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie maszyn ogrodniczych? Sprawdź w artykule!

Na co zwrócić uwagę wynajmując maszyny ogrodnicze?


Wybierz odpowiednią wypożyczalnieDecydując się na wynajem maszyn ogrodniczych należy zwrócić uwagę na odpowiednią wypożyczalnię. W zależności od miejsca zamieszkania - może być ich mniej lub więcej, aczkolwiek są firmy, które działają na szeroką skalę, zapewniając jednocześnie transport sprzętu. Warto zwrócić uwagę na ich doświadczenie, opinie klientów, ale też przygotowaną ofertę. Dobrze, jeśli pracownicy dysponują wiedzą techniczną, która pozwala im doradzić klientowi w wyborze sprzętu, ale też podpowiedzieć, jak właściwie go użytkować.

CenyWynajem maszyn ogrodniczych nie jest tani, aczkolwiek dużo tańszy niż zakup nowych modeli. W przypadku sporadycznego korzystania z usługi pozwala zaoszczędzić sporą kwotę. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprawdzić, co składa się na kwotę wypożyczenia i czy zawiera wszystkie koszty. Teoretycznie kwota wynajmu nie powinna obejmować dodatkowych wydatków, poza tymi związanymi np. z zakupem paliwa.

Sprawdź też, czy jest wymagane uiszczenie kaucji. Wiele firm wymaga wpłacenia określonej kwoty, jeszcze przed wynajęciem sprzętu, która w momencie jego zwrotu jest w 100% zwracana.

Jakość sprzętuNie bez znaczenia jest jakość oferowanego sprzętu. Tylko odpowiedni pozwoli Ci bezproblemowo wykonać wszystkie prace. Na rynku funkcjonują wypożyczalnie oferujące niskiej jakości maszyny, jak i sprzęt pochodzący od renomowanych producentów. Oczywiście, wraz z rosnącą jakością rośnie cena wynajmu. Weź jednak pod uwagę, że decydując się na wypożyczenie, chcesz mieć pewność, że sprzęt spełni Twoje wymagania i umożliwi Ci dokładne wykonanie prac. Wiele profesjonalnych firm po każdym wypożyczeniu wykonuje przeglądy urządzeń, ale też serwisuje je, by kolejnym Klientom zapewniły bezproblemową eksploatację.

Usługi transportuW zależności od rodzaju wypożyczanego sprzętu może okazać się, że będziesz potrzebował pomocy w zakresie jego transportu. Część wypożyczalni proponuje specjalistyczny transport i dostarczenie urządzeń na miejsce. Idealnie, jeśli cała logistyka będzie po ich stronie - wówczas nie musisz się martwić wynajmem pojazdu i odpowiednim jego zabezpieczeniem. Zwróć jednak uwagę na dodatkowe koszty w tym zakresie - nie powinny być one zbyt wygórowane.

Ubezpieczenie sprzętuWynajmowane maszyny ogrodnicze musisz liczyć się z faktem, że ma on wysoką wartość. Warto upewnić się, że w przypadku uszkodzenia sprzętu nie będziesz musiał pokrywać kosztów naprawy. Dobre wypożyczalnie mają najczęściej pełne ubezpieczenie sprzętu. Aby jednak było to możliwe, w warunkach umowy musi się znaleźć stosowny zapis.

Poznaj pełne usługi sprzątające firmy Komplex