czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2020
  • 10 lipca 2020
  • wyświetleń: 5706

"Komary atakują". Akcja odkomarzania w gminie rozpoczęta

Komary atakują! - alarmują nas czytelnicy. Po ciepłej zimie plaga komarów może faktycznie być dość dużym problemem dla osób, które chcą odpoczywać na świeżym powietrzu. Czechowicki Urząd Miejski rozpoczął akcję odkomarzania w naszej gminie.

Reklama

Odkomarzanie w Czechowicach


- W ciągu dnia komary atakują. Już nie chcę wspominać co zaczyna się dziać wieczorem. Po godzinie 19.00 nie ma możliwości spędzenia z dziećmi 30 minut na zewnątrz - napisał do nas pan Adam, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

Czechowicki Urząd Miejski poinformował dzisiaj portal czecho.pl, że akcja odkomarzania w naszej gminie już się rozpoczęła. Ograniczanie populacji komarów prowadzone jest metodą biologiczną, która polega na stosowaniu specjalistycznych preparatów do środowiska wodnego w celu likwidacji larw komarów.
Podanie środka biologicznego uzależnione jest przede wszystkim od warunków atmosferycznych oraz liczby larw komarów, określonej podczas prac monitoringowych w wyznaczonych miejscach.

Również w celu ograniczania populacji komarów Urząd Miejski zakupił w tym roku 200 stanowisk lęgowych dla jerzyków. W ciągu doby jeden ptak jest w stanie wyłapać 200 tysięcy owadów. Budki lęgowe zostały przekazane właścicielom i administratorom budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych oraz do placówek oświatowych. Zainteresowani mieszkańcy nadal mogą zgłaszać się do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w celu otrzymania budki. Aby jerzyki zasiedliły budkę potrzebne jest spełnienie kilku warunków jej montażu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.