czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2020
  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 1944

7 lipca kolejne posiedzenie czechowickiej Rady Miejskiej

Za nami:

We wtorek, 7 lipca o godzinie 10.00 odbędzie się kolejna, 24. sesja czechowickiej Rady Miejskiej w kadencji 2018-2023. Radni spotkają się tradycyjnie w sali nr 305 budynku przy placu Jana Pawła II. Znamy porządek obrad.

Reklama

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Radni głosować będą nad zmianą wieloletniej prognozy finansowej gminy Czechowice-Dziedzice, zmianami w budżecie gminy na 2012 rok oraz zaciągnięciem pożyczki długoterminowej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 600 tysięcy złotych na modernizację źródeł ciepła w gminie. Ponadto uchwalony zostanie nowy statut Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz gminy Czechowice-Dziedzice.

Czechowiccy samorządowcy przyjmą również raport monitoringowy z realizacji Programu Rewitalizacji gminy Czechowice-Dziedzice oraz zmienią uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Radni będą również głosować nad zmianą uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czechowicka Rada Miejska przyjmie również uchwałę w sprawach wyrażenia sprzeciwu wobec planowanej likwidacji dyspozytorni medycznej funkcjonującej w strukturach Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej oraz utworzenia w Kaniowie stałej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.