czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1476

Strajk w sklepach w Boże Ciało

W czwartek (7 czerwca) pracownicy większości sieci handlowych będą protestować. Pracodawcy poszukają pomocy w agencjach pracy. - donosi Puls Biznesu.

Ci, którzy chcą robić zakupy w Boże Ciało, niech zostaną lepiej w domu. Rada Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność na czwartek zapowiedziała strajk włoski w placówkach handlowych m.in. sieci: Tesco, Lidl, Carrefour czy Real. Związkowcy domagają się wprowadzenia zakazu handlu w dni świąteczne i niedziele.

Pracownicy sieci sklepów chcą zasygnalizować parlamentarzystom sprzeciw wobec złego traktowania pracowników handlu, którzy zamiast odpoczywać, w święta muszą pracować. W tym roku w Sejmie został złożony kolejny projekt ustawy zakazującej handlu podczas 12 najważniejszych świąt państwowych i religijnych.

- To rozwiązanie jest połowiczne, ale idzie w dobrym kierunku. Kolejnym etapem powinien być zakaz handlu w niedziele - powiedział dla "Pulsu Biznesu" Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność".

Puls Biznesu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.