czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2020
  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 1957

Zadecyduj, jakie tereny włączyć do ekosystemów referencyjnych

Nadleśnictwo Bielsko prowadzi konsultacje społeczne w sprawie reprezentatywnych ekosystemów referencyjnych. Każdy z nas, do 10 lipca, może zgłaszać propozycje miejsc, które mogą być włączone do tego typu ekosystemów.

Reklama

Zielone płuca regionu. Jedziemy do lasów zabrzeskich - 25.06.2020
Zadecyduj, jakie tereny włączyć do ekosystemów referencyjnych · fot. mp / czecho.pl


Obecnie na terenie Nadleśnictwa Bielsko obiektami referencyjnymi są rezerwaty przyrody, strefy ochrony wokół miejsc rozrodu bociana czarnego oraz drzewostany wyłączone z użytkowania dla ochrony siedlisk w obszarach Natura 2000, o łącznej powierzchni 232,68 ha.

Zgodnie z wymogami zasad certyfikacji gospodarki leśnej na obszarach reprezentatywnych nie prowadzi się zabiegów gospodarczych (w szczególności pozyskania drewna), z wyjątkiem wykonywania niezbędnych działań służących zachowaniu tych ekosystemów oraz zapewnieniu bezpieczeństwa.

W procesie konsultacji, w terminie do 10.07.2020 r., można zgłaszać propozycje miejsc, które według mieszkańców można włączyć do ekosystemów referencyjnych. Powinny one cechować się ponadprzeciętnymi walorami przyrodniczymi i być zachowane w stanie naturalnym, lub do niego zbliżonym.

Szczegółowych informacji na temat konsultacji udziela Izabela Pigan, pod numerem telefonu: 33 8183169.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.