Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 4777

Czechowickie MDK zaprasza na wakacyjne wycieczki

MDK Czechowice-Dziedzice przygotował dla mieszkańców naszej gminy (i nie tylko) atrakcyjne wycieczki, które odbędą się w tegoroczne wakacje. Dzięki nim zwiedzić będziemy mogli Kraków, Szlak Cysterski oraz Wrocław.

letnie wycieczki mdk
Oferta letnich wycieczek MDK Czechowice-Dziedzice


11 lipca 2020 - KrakówMuzeum "Wesela" - Rydlówka. Miejsce, które natchnęło Stanisława Wyspiańskiego do napisania "Wesela", jednego z największych i najpiękniejszych dramatów w dziejach polskiej literatury i teatru. Po muzeum oprowadza nas przewodnik.

Przenosimy się na rynek krakowski, gdzie w Międzynarodowym Centrum Kultury obejrzymy wystawę "Rośliny i zwierzęta". Na dawnych, w większości XVIII wiecznych rycinach prezentowane są artefakty roślin, ptaków i zwierząt.

Nieczęsto prezentowane są te stare księgi i atlasy przyrodnicze, więc warto skorzystać z okazji i pooglądać te cudowności. To także wspaniały przykład sztuki drukarskiej i refleksja nad tym : jak oni bez skanerów, drukarek, etc, drukowali tak wspaniałe (ponadczasowe) dzieła. Wystawę zwiedzamy indywidualnie.

Spacer po Krakowie i czas wolny.

Wyjazd spod MDK Czechowice-Dziedzice o 8.00 rano, powrót w okolicach 20,00.

25 lipca 2020 - WrocławWreszcie będziemy mogli wyruszyć na wyprawę do Wrocławia, która była planowana na marzec tego roku, ale z wiadomych przyczyn nie doszła do skutku.

Na początek wizyta w Pawilonie Czterech Kopuł, gdzie obejrzycie Państwo wspaniałą wystawę prac Michaela Willmanna, zwanego "śląskim Rubensem", zatytułowaną "Opus magnum." Na wystawie znajduje się kilkadziesiąt jego prac, z klasztorów Dolnego Śląska (Krzeszów, Lubiąż), z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu, z kolekcji miejskich i prywatnych. Tematyka obrazów: sceny biblijne (raj, pierwsi rodzice, dzieje Abrahama, Mojżesz, Samarytanin), żywoty świętych ( św. Maria. św. Jan, św. Jan Chrzciciel,św. Monika), męczeństwo apostołów i świętych kościoła katolickiego, oraz sceny rodzajowe.
Zwiedzamy indywidualnie. Istnieje możliwość wypożyczenia (odpłatnie) audioprzewodnika.

Krótki spacer po terenach otaczających Halę Stulecia, pergola, ogrody japońskie, jeziorka i stawy.

Hydropolis - Muzeum Wody.

W budynku dawnych wodociągów prezentowana jest unikalna na skalę światową ekspozycja o wodzie.

Jest to jedyny obiekt tego typu w Polsce - wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym, neogotyckim, podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m². Zbiornik należący do wrocławskich wodociągów pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku, gdy został wyłączony z użytku. W grudniu 2015 wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. po przeprowadzeniu niezbędnych remontów i rewitalizacji przekształciło budowlę w Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis". Od 2002 roku obiekt znajduje się na liście zabytków.

Hydropolis jest miejscem, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych perspektyw. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda - od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na ziemi. W jednej z 9 stref tematycznych można m.in. obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do batyskafu Trieste - pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi - czy też samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych. Wspomniane strefy tematyczne to: Planeta Wody, Głębiny, Ocean Życia, Strefa Relaksu, Człowiek i Woda, Historia Inżynierii Wodnej, Miasto i Woda, Stany Wody i Wystawy Czasowe.

Zwiedzamy indywidualnie.

Na koniec wycieczki przenosimy się na Stare Miasto. Na początek udamy się do kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie po schodach wespniemy się na kładkę widokową, skąd roztacza się przepiękna panorama Wrocławia. Czasami widać Sudety... Miejsce to także jest nazywane Kładką Pokutnic, ale o tym Państwu opowiemy na wycieczce.

Czas wolny.

Wyjazd spod MDK Czechowice-Dziedzice, o godz. 8,00 powrót ok. 22,00.

8 sierpnia 2020 - Szlak CystersówZwiedzanie klasztorów w Rudach Śląskich i Jemielnicy. W Rudach Śląskich spacer po parku, w którym znajdują się ponad 500-set letnie drzewa.

Brzeg - Zamek Piastów Śląskich - "Ślaski Wawel". Wspaniały renesansowy pałac z dziedzińcem arkadowy. Front budowli zdobiony najpiękniejszym w polsce reliefem - Poczet książąt i księżnych śląskich.

Spacer po mieście - rynek.

Wyjazd spod MDK Czechowice-Dziedzice o 8.00 ,powrót ok. 20.00.

22 sierpnia 2020 - Wrocław

Na początek wizyta w Pawilonie Czterech Kopuł, gdzie obejrzycie Państwo wspaniałą wystawę prac Michaela Willmanna, zwanego "śląskim Rubensem", zatytułowaną "Opus magnum.". Na wystawie znajduje się kilkadziesiąt jego prac, z klasztorów Dolnego Śląska (Krzeszów, Lubiąż), z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu, z kolekcji miejskich i prywatnych. Tematyka obrazów: sceny biblijne (raj, pierwsi rodzice, dzieje Abrahama, Mojżesz, Samarytanin), żywotyświętych ( św. Maria. św. Jan, św. Jan Chrzciciel,św. Monika), męczeństwo apostołów i świętych kościoła katolickiego, oraz sceny rodzajowe.
Zwiedzamy indywidualnie. Istnieje możliwość wypożyczenia (odpłatnie) audioprzewodnika.

Krótki spacer po terenach otaczających Halę Stulecia, pergola, ogrody japońskie, jeziorka i stawy.

Hydropolis - Muzeum Wody. W budynku dawnych wodociągów prezentowana jest unikalna na skalę światową ekspozycja o wodzie. Jest to jedyny obiekt tego typu w Polsce - wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym, neogotyckim, podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m². Zbiornik należący do wrocławskich wodociągów pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku, gdy został wyłączony z użytku. W grudniu 2015 wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. po przeprowadzeniu niezbędnych remontów i rewitalizacji przekształciło budowlę w Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis". Od 2002 roku obiekt znajduje się na liście zabytków.

Hydropolis jest miejscem, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych perspektyw. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda - od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na ziemi. W jednej z 9 stref tematycznych można m.in. obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do batyskafu Trieste - pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi - czy też samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych. Wspomniane strefy tematyczne to: Planeta Wody, Głębiny, Ocean Życia, Strefa Relaksu, Człowiek i Woda, Historia Inżynierii Wodnej, Miasto i Woda, Stany Wody i Wystawy Czasowe. Zwiedzamy indywidualnie.

Na koniec wycieczki przenosimy się na Stare Miasto. Na początek udamy się do kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie po schodach wespniemy się na kładkę widokową, skąd roztacza się przepiękna panorama Wrocławia. Czasami widać Sudety... Miejsce to także jest nazywane Kładką Pokutnic, ale o tym Państwu opowiemy na wycieczce.

Czas wolny.

Wyjazd spod MDK Czechowice-Dziedzice, o godz. 8,00 powrót ok. 22,00.

Na każdą wycieczkę może pojechać tylko 25 osób.

Zapisy od 1 lipca 2020r.

Więcej informacji w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj