Wiadomości

  • 2 lipca 2020
  • wyświetleń: 9412

Górnicy z PG Silesia dyskryminowani? Związek pisze do premiera

Rada Krajowa związku Zawodowego Górników w Polsce (ZZGwP) zwróciła się z pismem do premiera Mateusza Morawieckiego. - Wobec zapowiedzi czeskiego inwestora o zakończeniu eksploatacji z końcem 2021 roku w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia narasta niepokój i strach wśród pracowników o swoją przyszłość - zaznaczono w piśmie.

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Przypomniano w nim również między innymi, że kopalnia Silesia zatrudnia ponad 1700 osób i tworzy kolejne setki miejsc pracy w firmach wykonujących usługi na terenie kopalni i okolicy.

Delegaci ZZG w Polsce wskazali też w piśmie do premiera, że wnoszą do najwyższych władz państwowych o równe traktowanie górników wszystkich kopalń węgla kamiennego bez względu na formę własności zakładu górniczego.

W piśmie zaznaczono również między innymi, że wszelkie działania osłonowe, jakie mogą się pojawić w toku prac prowadzonych przez rząd nad przyszłym programem dla sektora węgla kamiennego nie mogą dyskryminować pracowników PG Silesia i powinny zapewnić im prawo do takich samych świadczeń osłonowych, jakie będą przewidziane dla pracowników innych spółek górniczych.

mp / czecho.pl

źródło: wnp.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj