czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 lipca 2020
  • wyświetleń: 904

Na co należy zwrócić uwagę w czasie zakupu fotela fryzjerskiego?

Materiał partnera:

Fotel fryzjerski jest najczęściej położony w centrum salonu fryzjerskiego. Bez wątpienia ma takie samo znaczenie dla klientów, jak i dla samego fryzjera. Fotel może sprawić, że całe pomieszczenie będzie prezentować się jeszcze lepiej.

Na co należy zwrócić uwagę w czasie zakupu fotela fryzjerskiego?


Fotel fryzjerski jest najczęściej położony w centrum salonu fryzjerskiego. Bez wątpienia ma takie samo znaczenie dla klientów, jak i dla samego fryzjera. Fotel może sprawić, że całe pomieszczenie będzie prezentować się jeszcze lepiej.

Główną cechą fotela powinien być komfort, jaki jest w stanie zagwarantować klientowi. Powinien być on także tak skonstruowany, by praca fryzjera mogła przebiegać swobodnie. Odpowiedni jego wygląd dodaje ponadto charakteru całemu salonowi. Obecnie na rynku obecnych jest bardzo wiele estetycznych i wygodnych foteli. Można zakupić fotel przypominający te z dawnych lat lub wyglądający jak siedzisko z pojazdu kosmicznego. Ciekawe są także fotele przeznaczone dla dzieci. Wygląd to jednak nie wszystko i warto zwrócić uwagę również na inne elementy przy jego zakupie.

Fotel fryzjerski, czyli jedno z najważniejszych części salonuFotel od razu rzuca się w oczy po wejściu do salonu. Jest to wyposażenie każdego profesjonalnego salonu fryzjerskiego. To już nie ten świat, kiedy obcinano na zwykłym krzesełku lub taborecie. Fotel fryzjerski służy dwóm osobom - klientowi, który potrafi przesiedzieć na nim nawet kilka godzin, i fryzjerowi, którego praca jest dzięki niemu ułatwiona. Niedostosowanie wygody przez długie godziny pracy może spowodować ból szyi, kręgosłupa i rąk.

Ergonomia i wygoda są najważniejsze. W drugiej kolejności liczy się design. Estetycznie wyglądający fotel fryzjerski doda szyku i elegancji salonowi. Należy dostosować fotel do preferencji salonu - inny będzie zwykły fotel fryzjerski, inny w salonie barberskim, a jeszcze inny w salonie przeznaczonym zwłaszcza dla kobiet.

Fotel fryzjerski - na co zwracać uwagę podczas zakupu?Modeli foteli fryzjerskich na rynku jest bardzo wiele. Możemy wybierać fotele o różnym wyglądzie, różnej jakości wykonania i cenie. Jest to zakup na długie lata, dlatego powinien być przemyślany, a model - dostosowany do zapotrzebowania.

Poniższe rady powinny ułatwić wybór odpowiedniego fotela fryzjerskiego. Wybierz jeden z oferty AYALA: https://ayala.com.pl/produkty/fotele-fryzjerskie/

Wielkość

Wielkość powinna być uzależniona od powierzchni salonu. Jeśli dysponuje się mniejszym pomieszczeniem, warto zainwestować w fotel o mniejszych rozmiarach. Większy fotel w niewielkim salonie odbierze swobodę w poruszaniu się.

Regulacja

Regulacja jest jedną z podstawowych funkcji profesjonalnego fotela fryzjerskiego - warto zwrócić na nią uwagę przy zakupie fotela.

Regulacja może dotyczyć wysokości całego fotela, jego zagłówka i podnóżka.

Najlepszym wyborem jest regulacja pompą hydrauliczną - można regulować wysokość fotela nawet wtedy, gdy siedzi na nim klient. Analogicznie jest z zagłówkiem i podnóżkiem.

Podstawa

By fotel fryzjerski był stabilny, musi mieć solidną podstawę. Najczęstsze okrągłe lub kwadratowe metalowe podstawy świetnie sprawdzają się w salonach fryzjerskich i łatwo je utrzymać w czystości.

Istnieje możliwość zakupu fotela fryzjerskiego na kółkach, ale nie będzie on tak stabilny jak fotel na metalowej podstawie. Kółka jednak wiążą się z jego mobilnością. Powinny one być wyprodukowane z trwałego materiału.

Siedzisko

Odpowiednio wyprofilowane siedzisko to kluczowa cecha fotela fryzjerskiego, ponieważ klienci spędzają często na nim nawet kilka godzin. Profesjonalny fotel nie spowoduje bólu pleców u klientów.

Wymagania sanitarne mówią o obiciu fotela fryzjerskiego z ekoskóry. Jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości i wzoruje ją wytrzymałość. Ponadto jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Warto jednak unikać obicia z białej ekoskóry.

Podnóżki i podłokietniki

Podłokietniki zapewniają jeszcze więcej komfortu klientowi. Dzięki nim łatwiej jest się zrelaksować. Muszą one znajdować się na odpowiedniej wysokości.

Podnóżek również jest istotnym elementem. Odpowiednia pozycja nóg zapewni prawidłowe krążenie.

Design

Wygoda w parze z estetycznym wyglądem fotela fryzjerskiego to najodpowiedniejsze połączenie.

Wyborów co do fotela jest bardzo wiele: jego kolor, wykończenie, kształt czy ogólny wygląd.