Wiadomości

  • 3 lipca 2020
  • wyświetleń: 5725

[FOTO] Kraksa na krajowej jedynce. Kierowcy utknęli w dużym korku

Do zdarzenia doszło około godziny 12:40 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Na wysokości ulicy Wodnej, na pasie w stronę Pszczyny zderzyły się dwa pojazdy: osobowe Suzuki i ciężarowy Mercedes. Choć wszystko wyglądało stosunkowo groźnie, to na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie obeszło się jednak bez dużych utrudnień w ruchu.

Kraksa na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 03.07.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika


Bezsprzecznie zawinił kierowca samochodu ciężarowego, który włączając się do ruchu z terenu budowy, nie zauważył Suzuki znajdującego się w tzw. martwym punkcie lusterka. Duża masa samochodu ciężarowego sprawiła, że jego kierowca nie poczuł uderzenia i przez kilkadziesiąt metrów pchał przed sobą lekką osobówkę obróconą bokiem do kierunku jazdy.

Uderzenie nie było mocne. Osobówką podróżowały dwie dorosłe osoby i pies. Nikomu nic się nie stało, jednak uczestnicy najedli się sporo strachu. Przybyli na miejsce policjanci zakończyli to spotkanie mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały około godzinę. W szczytowym momencie korek sięgał skrzyżowania z ul. Mazańcowicką (około 2 kilometry).

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.