czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2020
  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 3503

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Bielskiego za nami

XVIII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Bielsku - Białej odbyła się w trybie zdalnym, z prowadzeniem obrad z sali 122 Starostwa Powiatowego.

Reklama

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Bielskiego za nami - 6.07.2020 · fot. Powiat Bielski


Podczas sesji radni podjęli uchwały na mocy których powierzyli Gminie Buczkowice i Gminie Szczyrk zadań dotyczących zarządzania publicznymi drogami powiatowymi. Wprowadzono także zmiany do Uchwały Budżetowej na rok 2020 Rady Powiatu w Bielsku - Białej nr VI/13/116/19 z dnia 19 grudnia 2019 r, z późniejszymi zmianami. Wprowadzane zmiany dotyczyły m.in. zwiększenia wartości upoważnienia do udzielenia pożyczek przez Zarząd Powiatu. Planuje się zakup sprzętu medycznego i dezynfekcyjnego dla bielskiego Szpitala Pediatrycznego ze środków województwa śląskiego przy udziale funduszy powiatu.

Radni podjęli także uchwałę w sprawie zmiany uchwały nr VI/13/117/19 Rady Powiatu z dnia 19 grudnia 2019 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bielskiego z późniejszymi zmianami.

Na sesji szeroko dyskutowano o wprowadzeniu zmian do statutu Beskidzkiego Związku Powiatowo - Gminnego. Po kilkunastu miesiącach uzgodnień i negocjacji na sesji 16 czerwca 2020r. Rada Miejska w Kętach podjęła uchwałę na mocy której gmina ta przystąpiła do Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego, pełniącego funkcję organizatora publicznego transportu zbiorowego na obszarze powiatu bielskiego i gmin, będących jego uczestnikami. Gmina Kęty od 1 stycznia przyszłego roku staje się pełnoprawnym członkiem Związku. Temat treści zmian do statutu Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego postanowiono szczegółowo przeanalizować i omówić na kolejnej sesji Rady Powiatu.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.