czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 3128

Wody Polskie udrożniają przepust Iłownicy i wykaszają wały

Jeden z naszych czytelników, pan Michał, napisał do portalu czecho.pl wiadomość o zapchanym przepuście wzdłuż rzeki Iłownicy. Może to być problem w czasie intensywnych opadów deszczu, które ostatnio nawiedzają nasz region. Zapytaliśmy przedsiębiorstwo "Wody Polskie", co zamierza zrobić z zaistniałą sytuacją.

Reklama

Wody Polskie udrożniły przepust przy Iłownicy
Wody Polskie udrożniły przepust przy Iłownicy · fot. Czytelnik


Informację o niedrożnym przepuście wodnym przy Iłownicy otrzymaliśmy od pana Michała, naszego czytelnika, 19 czerwca. Zwróciliśmy się do przedsiębiorstwa "Wody Polskie" w tej sprawie. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy: - Niedrożność prawego przepustu wałowego rzeki Iłownicy została zlikwidowana. Odpływ ze śluzy został udrożniony przez służby terenowe Wód Polskich. Ponadto skoszono roślinność porastającą obwałowania rzeki Iłownicy i uporządkowano teren - powiedziała portalowi czecho.pl Linda Hofman, rzecznik prasowa regionalnego oddziału spółki "Wody Polskie" w Gliwicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.