czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2007
  • wyświetleń: 2363

Urząd Miejski chce zmienić siedzibę!

Władze miasta zamierzają kupić obszerny budynek na potrzeby Urzędu Miejskiego. W nowej siedzibie znalazłyby miejsce m.in. wszystkie rozproszone wydziały i sala obrad Rady Miejskiej. Do gmachu na placu Jana Pawła II przeniosłyby się z kolei pozostałe miejskie jednostki.

Nieoficjalnie wiadomo, że miasto chce odkupić od czechowickiego oddziału ING Banku Śląskiego tylną cześć jego siedziby, pomiędzy ulicami Niepodległości a Piłsudskiego. Obecnie przygotowywane są operaty szacunkowe, które ustalą wartość nieruchomości.

– Jeśli negocjacje zakończą się w czerwcu, to dwa miesiące powinny wystarczyć na wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych i przeprowadzkę – uważa Marian Błachut. – Wiążemy z tą transakcją duże nadzieje – zaznacza. – Bo wtedy w dwóch obiektach moglibyśmy zmieścić cały Urząd Miejski. Mógłbym się wtedy wycofać z kosztownej rozbudowy obecnej siedziby.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.