Wiadomości

  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 2873

Wybieramy listwy przypodłogowe drewniane

Materiał partnera:

Urządzając mieszkanie lub dom, bardzo często stajemy przed koniecznością wyboru drobnych elementów wykończeniowych, które wpływają na ostateczny wygląd naszego wnętrza. Jednym z takich elementów są listy przypodłogowe. Na rynku dostępne są listwy drewniane, MFD oraz metalowe. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć listwy przypodłogowe drewniane i podpowiedzieć, dlaczego warto je wybrać.

Podstawowe funkcje listew przypodłogowych
Rodzaje listew przypodłogowych
Dlaczego warto wybrać listwy przypodłogowe drewniane?
Cena listew drewnianych

Podstawowe funkcje listew przypodłogowychListwy przypodłogowe oprócz funkcji estetycznej pełnią funkcję praktyczną. Każdy, kto ma w domu parkiet, wie jak łatwo pobrudzić dolną część ściany chociażby podczas mycia podłogi. Listwy chronią również przed uszkodzeniami tej części ścian przez meble, odkurzacz itp. Zwracając uwagę na wygląd listew zapominamy, również, że ich głównym zadaniem jest ukrycie nierówności, szczelin, na linii parkiet - ściana, które pojawiają się zawsze podczas układania drewnianej podłogi.


Rodzaje listew przypodłogowychListwy przypodłogowe drewniane wykonywane są w całości z jednego kawałka drewna. Do wyboru jest jeden z gatunków: dąb, jesion, buku i sosna. Występują modele fornirowane, foliowane lub malowane. Listwy produkowane są w różnych kształtach co sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model pasujący do wnętrza. Mała porada dla osób, które planują samodzielnie montować listwy. Pamiętajmy o podatności drewna na zmiany temperatur i wilgoć. Dobre dopasowanie listew zwłaszcza na łączeniach będzie wymagało od nas nieco wprawy.


Dlaczego warto wybrać listwy przypodłogowe drewniane?Lista zalet listew wykonanych z drewna jest długa. Poniżej postaramy się wymienić naszym zdaniem najistotniejsze.

  • Drewno to przede wszystkim elegancki wygląd i wysoka funkcjonalność.
  • Drewniane listwy są ponadczasowe i sprawdzają w każdym wnętrzu.
  • Są ekologiczne, co sprzyja osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie oraz pozwala czuć się bardziej eko.
  • Drewniane listwy są odporne na uszkodzenia, wgniecenia. Łatwo je wyczyścić, a nawet zmienić kolor.
  • Ich plusem jest również prosty montaż niewymagający wiercenia. Zazwyczaj wystarczą tzw. klipsy montażowe.

Cena listew drewnianychPewnym minusem listew wykonanych z drewna może być ich stosunkowo wysoka cena. Musimy mieć jednak na uwadze, że płacimy za produkt wysokiej jakości, ekologiczny, który będzie nam służył przez wiele lat. Wybierając produkt sporo tańszy, ale mniej trwały może się okazać, że po kilku latach będziemy musieli wymienić nasze listwy, ponosząc tym samym drugi raz podobny koszt.
Podsumowując, listwy przypodłogowe drewniane są godnym polecenia elementem wykończenia naszych domowych parkietów. Bogata oferta sklepowa sprawia, że bez problemu znajdziemy odpowiednie dla siebie rozwiązanie.