Wiadomości

  • 7 lipca 2020
  • 13 lipca 2020
  • wyświetleń: 20630

Będzie bezkolizyjny węzeł przy DK-1 i Ligockiej? Jest wizualizacja

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej czechowiccy radni mieli podjąć uchwałę w sprawie podjęcia działań umożliwiających powstanie bezkolizyjnego węzła komunikacyjnego w rejonie Drogi Krajowej nr 1 i ulicy Ligockiej, jednak głosowanie nad nią przełożono na inny termin. W sieci pojawiła się wstępna wizualizacja węzła.

Będzie bezkolizyjny węzeł przy DK-1 i Ligockiej? Jest projekt
Będzie bezkolizyjny węzeł przy DK-1 i Ligockiej? Jest wstępna wizualizacja · fot. Google Street View


Jak czytamy w uchwale, Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach podejmie działania zmierzające do budowy bezkolizyjnego węzła komunikacyjnego w Czechowicach-Dziedzicach w rejonie DK-1 i ul. Ligockiej. Celem podjęcia uchwały jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Uchwała na ten temat miała być podjęta na sesji Rady Miejskiej we wtorek, 7 lipca, jednak nie została ona poddana pod głosowanie ze względu na fakt, iż projektu nie poddano pod dyskusję podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rozwoju, która działa przy czechowickiej RM.

Przyszła uchwała zostanie przekazania Premierowi RP, Ministrowi Infrastruktury, Ministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej, posłom na Sejm RP i Senatorom RP wybranym w naszym okręgu wyborczym oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Projekt bezkolizyjnego węzła w rejonie DK-1 i ulicy Ligockiej
Wstępna wizualizacja bezkolizyjnego węzła w rejonie DK-1 i ulicy Ligockiej · fot. BIP Gminy Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, że projekt uchwały w tej sprawie przygotował w maju 2019 roku czechowicki klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Mówił on o podjęciu działań umożliwiających powstanie bezkolizyjnego węzła na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Ligocką w Czechowicach-Dziedzicach. Jednak zapisy projektu uchwały nie spodobały się radnym Nowej Inicjatywy, którzy na sesji w maju 2019 roku zagłosowali przeciwko uchwale radnych PiS-u, a chwilę później podjęli własny projekt uchwały w tej sprawie. Pisaliśmy o tym tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.