czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 1477

"Bezpieczeństwo - wspólna sprawa" - nowa, wakacyjna akcja policji

Specjalne grafiki, mające na celu zwracanie uwagi odbiorcy na kwestie związane z bezpieczeństwem, mają przyczynić się do spokojnego przeżycia tegorocznych wakacji. Wiadomości obrazkowe, przygotowane przez policjantów z KWP w Katowicach, można pobrać ze specjalnej aplikacji dostępnej na smartfony z systemami Android oraz iOS.

Reklama

"Bezpieczeństwo - wspólna sprawa" - nowa, wakacyjna akcja policji
"Bezpieczeństwo - wspólna sprawa" - nowa, wakacyjna akcja policji · fot. KMP Bielsko-Biała


Rozpoczęły się wakacje. Czas urlopów, letnich wyjazdów i licznych spotkań. Śląscy policjanci, jak co roku dbają o to, aby ten okres był dla osób wypoczywających jak najbardziej bezpieczny i aby po zakończeniu wakacji każdy ze spokojem mógł wrócić do codziennych obowiązków. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i ograniczenia sanitarne z tym związane, policyjne zadania z zakresu profilaktyki, różnią się od tych realizowanych przez śląskich policjantów w ostatnich latach.

Mundurowi z katowickiego garnizonu cały czas szukają nowych sposobów, jak skutecznie prowadzić działania profilaktyczne, jednocześnie ograniczając bezpośredni kontakt w większej grupie osób. Dostosowując się do obecnej sytuacji, mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opracowali kilkadziesiąt wiadomości obrazkowych dotyczących wakacyjnego bezpieczeństwa, które można przesyłać w formie MMS-ów za pomocą telefonów komórkowych. Komunikaty te poprzez swój nietypowy przekaz, czasem humorystyczny, a często bardzo wymowny, mają zwracać uwagę odbiorcy na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Policjanci żywią nadzieję, że przypadną one do gustu odbiorcom, którzy następnie podzielą się nimi ze swoimi bliskimi i znajomymi.

Całość projektu jest możliwa do zrealizowania dzięki funkcjonującemu od początku tego roku Centrum Profilaktyki Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i materiałom z takich obszarów tematycznych jak: "Bezpieczny wypoczynek", "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni", "Narkotyki i dopalacze", "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", "Handel ludźmi" "Przestępstwa z nienawiści" czy przede wszystkim "Bezpieczeństwo-wspólna sprawa! Przekaż dalej trzem znajomym". To tam znalazły się propozycje wiadomości i komunikatów medialnych, które policjanci mogą przesyłać wykorzystując wiele kanałów dystrybucji, ale także drukować je jako plakaty lub broszury. Gotowe do wysłania grafiki można pobrać z aplikacji "Śląska Policja", dostępnej na urządzenia mobilne. Program na smartfony z systemem Android można pobrać tutaj, a na urządzenia z systemem iOS tutaj.

Przypominamy, że śląscy policjanci podobnie jak w latach poprzednich włączają się m.in. w realizacje ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", która poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi. W trakcie plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci zachowując wszystkie niezbędne środki ostrożności i reżimy sanitarne, będą zwracać uwagę i informować najmłodszych o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na wsi czy w trakcie pobytu w miejscu zamieszkania. Oprócz bezpośrednich spotkań z osobami korzystającymi z letniego wypoczynku, aktywność śląskich profilaktyków zauważalna będzie także w sieci, dzięki wykorzystaniu popularnych komunikatorów czy stron internetowych, social mediów, a także bezpośrednich wiadomości MMS.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.