czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 2756

Kiedy uruchomienie fontanny i kurtyn wodnych? UM odpowiada

Zwykle o tej porze roku na terenie naszego miasta działały kurtyny wodne oraz fontanna na placu Jana Pawła II. Jednak w tym roku wodne atrakcje w centrum Czechowic-Dziedzic nie zostały jeszcze uruchomione. Dlaczego? Otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedź z czechowickiego Urzędu Miejskiego.

Reklama

Fontanna na placu Jana Pawła II nie została jeszcze uruchomiona
Fontanna na placu Jana Pawła II nie została jeszcze uruchomiona · fot. czecho.pl


- 28 kwietnia 2020 roku Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał pismo Głównego Inspektora Sanitarnego informujące, że w związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa. Zastosowaliśmy się do tego zalecenia i to jest powodem nieuruchomienia miejskich fontann i kurtyn wodnych - poinformował portal czecho.pl Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Rozumiemy oczekiwania mieszkańców i gdy tylko uzyskamy pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej niezwłocznie włączymy fontanny. Prośba o wydanie opinii została przesłana do PPIS w Bielsku-Białej - dodaje czechowicki UM.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.