czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2020
  • wyświetleń: 2289

SOR Szpitala Wojewódzkiego bywa zamknięty? To tylko przerwa

Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej pracuje przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W ciągu 24 godzin pomoc udzielana jest od 100 do 140 potrzebującym. Dla bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego, w związku z zagrożeniem SARS -CoV-2, oddział musi być poddawany m.in. dekontaminacji.

Reklama

sor szpital wojewódzki
fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Przestrzeganie procedur sprawia, że pomimo pandemii koronawirusa nie doszło do tej pory do sytuacji, by praca Szpitalnego Oddziału Ratunkowego została zawieszona na dłużej.

- Wietrzenie SOR- u oraz odpowiednia dezynfekcja pomieszczeń nigdy nie trwa dłużej, niż godzinę - zapewnił Krzysztof Pliszek, - zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego. Chwilowe przymknięcie SOR-u możliwe jest wyłącznie w momencie, gdy procedura nie stwarza żadnego zagrożenia dla osób oczekujących na konsultację.

W trakcie tzw. przerwy technicznej przyjmowani są chorzy w stanach nagłych oraz zagrożenia życia.

Warto podkreślić, że są sytuacje, w których Izba Przyjęć Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej jest jedyną, gdzie można otrzymać pomoc. - Zdarza się, że SARS -CoV-2 paraliżuje pracę okolicznych placówek medycznych. Wówczas trafiają do nas m.in. osoby z Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. Nasi specjaliści w ciągu doby udzielają wówczas pomocy nawet 200 chorym - podkreślił dyrektor Pliszek.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to jedna z największych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych

mp / czecho.pl
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.