Wiadomości

  • 10 lipca 2020
  • wyświetleń: 1679

Konsultacje społeczne na temat elektromobilności 16 lipca w UM

W czwartek, 16 lipca w czechowickim Urzędzie Miejskim odbędą się konsultacje społeczne na temat strategii rozwoju elektromobilności w gminie Czechowice-Dziedzice. Ponadto zostaną przedstawione jej główne założenia na poziomie krajowym jak i lokalnym. Na spotkanie zaprasza Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego.

Testy autobusu elektrycznego - 07.2018
Konsultacje społeczne na temat elektromobilności 16 lipca w UM · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- W ramach spotkania odbędzie się dyskusja z mieszkańcami Gminy Czechowice-Dziedzice oraz wszystkimi interesariuszami Strategii rozwoju elektromobilności w Gminie Czechowice-Dziedzice, w trakcie której będziemy chcieli poznać potrzeby i oczekiwania mieszkańców Gminy związane z niskoemisyjnym transportem. Głównym celem Strategii jest stopniowe wdrożenie elektromobilności, czego rezultatem będzie poprawa warunków mobilności w Gminie Czechowice-Dziedzice oraz ograniczenie szkodliwej emisji zanieczyszczeń pochodzących z transportu - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Finalnie Strategia służyć będzie również realizacji celów wynikających m.in. z zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Dokument ten powstaje dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zamierzających uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o wcześniejsze poinformowanie o chęci wzięcia w nim udziału. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju obliguje do zachowania dystansu społecznego co wpływa na ilość osób mogących jednocześnie uczestniczyć w spotkaniu. Zaznaczamy również, że jeżeli będzie potrzeba zostaną zorganizowane kolejne spotkania - zwraca uwagę czechowicki UM.

Informację o zamiarze uczestnictwa w spotkaniu można przesłać na adres e-mail: ptz@um.czechowice-dziedzice.pl lub zgosić telefonicznie pod numerem 32 214 71 95.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.