Wiadomości

  • 10 lipca 2020
  • wyświetleń: 1518

Prezydent Bielska-Białej prezesem Stowarzyszenia Beskidy

9 lipca 2020 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Region Beskidy". Podczas spotkania dokonano wyboru nowego prezesa Stowarzyszenia , którym został prezydent miasta Bielska-Białej - Jarosław Klimaszewski. Obradom przewodniczył burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Prezydent Klimaszewski prezesem Stowarzyszenia Beskidy
Prezydent Klimaszewski prezesem Stowarzyszenia Beskidy · fot. UM Bielsko-Biała


Jednocześnie ustępujący Prezes Przemysław Kamiński został przyjęty w poczet Członków Honorowych Stowarzyszenia "Region Beskidy". Przemysław Kamiński przekazując prezesurę Jarosławowi Klimaszewskiemu życzył satysfakcji z nowej funkcji oraz dobrej współpracy z pozostałymi członkami Zarządu i zespołem biura jak również podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę.

Nowy Prezes dziękując swojemu poprzednikowi za jego wkład pracy w rozwój Euroregionu Beskidy zadeklarował pełne zaangażowanie w osiąganie założonych przez stowarzyszenie celów, szczególnie w kontekście rozwoju Polskiej Marki Turystycznej Beskidy oraz w przygotowanie nowego okresu programowania w kontekście funduszy transgranicznych implementowanych w Euroregionie. - Prezes Jarosław Klimaszewski posiada duże doświadczenie w promocji turystyki oraz w kierowaniu pracami instytucji związanymi z rozwojem społecznym i gospodarczym naszego regionu, co niewątpliwie przyczyni się do dalszego wzmocnienia rangi Euroregionu Beskidy - podkreśla "Euroregion Beskidy" w specjalnym komunikacie.

- Ustępujący prezes uczynił pewną sugestię. Pozwolicie państwo, że skorzystam z przywileju przewodniczącego i stwierdzę, to co obowiązuje już od lat - a więc tak zwana prezydencja międzynarodowa, która przewodniczy tym wszystkim obradom. W skład tej prezydencji wchodzą odpowiednicy naszego prezydenta miasta Bielska-Białej, czyli primatorzy Frydka-Mistka i Żiliny. Aby ta reprezentacja z naszej polskiej strony była na równym, odpowiednim i godnym poziomie, kandydatura pana prezydenta jest spełnieniem tego dobrego zwyczaju - mówił przewodniczący obradom Marian Błachut, członek prezydium, na co dzień burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Czym jest Stowarzyszenie Beskidy? - Naszą misją jest podejmowanie działań mających na celu uaktywnianie i pogłębianie współpracy pomiędzy społecznościami lokalnymi obszaru pogranicza polsko-czesko-słowackiego. W ramach wspierania idei współpracy i jedności europejskiej podejmowane są liczne działania, które umożliwiają mieszkańcom pogranicza odkrywanie wspólnych korzeni, tradycji, zwyczajów, a także budowanie nowych relacji i więzi, które przysłużą się dla równomiernego i zrównoważonego rozwoju regionu oraz zbliżą jego mieszkańców i instytucje w obszarach przygranicznych. Osiągnąć to możemy poprzez realizację programów i projektów na terenach przygranicznych - czytamy na stronie internetowej organizacji.

mp / czecho.pl

źródło: UM Bielsko-Biała, Euroregion Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.