Wiadomości

  • 11 lipca 2020
  • wyświetleń: 565

Zawody przyszłości - top 5

Materiał partnera:


Wiele osób może spierać się na temat tego, jakie są zawody przyszłości i które dają najlepszą perspektywę zatrudnienia. Dlatego przedstawimy subiektywny ranking, oparty na obiektywnych przesłankach, dotyczących struktury demograficznej, rozwoju technologicznego, a także przemian zachodzących w społeczeństwie.Zawody przyszłości - top 5


Programista komputerowyPierwszy w zestawieniu jest programista komputerowy. Niewątpliwie rozwój nowych technologii sprawia, że coraz więcej potrzebnych jest specjalistów, którzy zajmują się nie tylko tworzeniem nowych aplikacji czy programów komputerowych, ale również sztucznej inteligencji. Systemy komputerowe otaczają nas wszędzie, w autobusie, gdzie głos spikera na podstawie trasy informuje o kolejnych przystankach, na stacji kolejowej, gdzie kupujemy bilety w biletomatach, czy w urzędach, gdzie pobieramy numerki. Wreszcie jest to duże pole do eksperymentów dla reklamy, gdyż powstają coraz to nowsze systemy i udoskonalenia chociażby inteligentnego digital signage.

Lekarz

Mimo rozwoju cywilizacyjnego jeszcze nie znaleźliśmy leków na wiele chorób, a rąk do pracy w służbie zdrowia jest ciągle za mało. Dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć miejsca dla lekarza. Tutaj są pewne specjalności, które szczególnie cierpią na deficyt specjalistów i dotyczy to choćby geriatrii. Coraz więcej osób zapada również na nowotwory, czy choroby układu nerwowego i układu krążenia. Dobry lekarz i dostępny lekarz jest na wagę złota. Dlatego szukając zawodu z misją niesienia pomocy innym, warto szukając ścieżki kariery pomyśleć o studiach medycznych. To długa i żmudna droga, jednak zawód, który z pewnością może dać dużo satysfakcji i jest prestiżowy. Ponieważ społeczeństwo się starzeje potrzebnych jest coraz więcej lekarzy.

Dietetyk

Kolejnym trendem jaki można zaobserwować w ostatnich latach jest zdrowy styl życia. Ludzie szukają sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów, gdyż chcą poczuć się lepiej. Dlatego dietetycy są coraz bardziej poszukiwani, a jeszcze lepszą sytuacją jest kiedy praca dietetyka łączona jest z zawodem trenera personalnego. Dzięki temu działanie mające na celu poprawę kondycji i stanu zdrowia, a przy okazji również sylwetki może być kompleksowe.

Analityk biznesowy

Niewątpliwie biznes coraz częściej sięga po specjalistów, którzy potrafią w sposób kompleksowy analizować dane. Dzięki temu możliwe jest budowanie strategii w oparciu o twarde dane statystyczne i ich odpowiednią analizę. W biznesie obranie odpowiedniego kierunku działania to podstawa, podobnie jak rewidowanie tego, czy jest on słuszny. Dlatego analityk big data to zawód przyszłości.

Opiekun osób starszych

O starzejącym się społeczeństwie była już mowa. Pęd za zarobkami, a także coraz dłuższe godziny pracy sprawiają, że coraz mniej ma się czasu dla rodziny, nie mówiąc o opiece nad seniorami. Z tego powodu opiekun osób starszych również należy do zawodów przyszłości.

Jeśli szukasz perspektywicznego zatrudnienia, to możesz przejrzeć oferty pracy na portalu Pracuj.pl. Znajdziesz tam propozycje wyżej wymienionych stanowisk, ale również wielu innych.