Wiadomości

  • 15 lipca 2020
  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 6202

Budowa kanalizacji w godzinach nocnych. Mieszkańcy niewyspani

Nasz czytelnik, mieszkaniec Ligoty, w liście do redakcji zwrócił uwagę na uciążliwości związane z budową przyłączy kanalizacji. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że prace przy ulicy Powstańców Śląskich w Ligocie prowadzone były w godzinach nocnych.

Roboty ziemne trwały w nocy z 10 na 11 lipca do godzin wczesnoporannych. Została naruszona cisza nocna. Na miejsce wezwano straż miejską.

- Praca koparką nie należy do prac cichych, a do tego uciążliwe było ubijanie podłoża urządzeniem wibrującym. Narażono mieszkańców na bezsenną noc. Mam nadzieje że taka sytuacja się nigdy więcej nie powtórzy, gdyż te prace trwały na drodze, którą można było częściowo wyłączyć z ruchu i wykonać przyłącze za dnia, a mieszkańcy nie musieliby zarywać nocy - napisał nasz czytelnik.

Zaistniałą sytuację tłumaczy Mirosław Janko, Komendant Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach:

- Mieszkanka Ligoty zamieszkała przy ulicy Powstańców Śląskich zwróciła się z wnioskiem do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach o umieszczenie przyłącza kanalizacji sanitarnej w pasie drogowym, na co otrzymała zgodę decyzją administracyjną. Dostała również zezwolenie na zajęcie pasa drogowego ulicy w celu wykonania przyłącza. Ze względu na uciążliwość wykonywania prac w okresie dziennym z powodu wzmożonego ruchu pojazdów, w tym autobusów, prace zostały wykonane w godzinach wieczornych i nocnych.

Jak informuje komendant, interwencja straży miejskiej miała miejsce tuż przed północą. Wykonawca oświadczył funkcjonariuszom, że posiada stosowne zezwolenia i wytłumaczył, dlaczego prace wykonywane są w godzinach wieczorno-nocnych. Patrol na miejscu zwrócił uwagę wykonawcy odnośnie zakłócania ciszy nocnej, wskazując na art. 41 kodeksu wykroczeń. Operator przyjął uwagę do wiadomości. Poinformował jednak, że pracę musi zakończyć jak najszybciej w celu udrożnienia zajętego pasa drogi.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.