czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 lipca 2020
  • wyświetleń: 1850

Aloes właściwości oraz zastosowanie

Materiał partnera:

Współczesna wiedza o roślinach i ich właściwościach dostarcza nam wiele rozwiązań, które z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Rośliny zawierają naturalne składniki, dzięki którym osiągać można zaskakujące efekty, a ich szkodliwość dla skóry jest często wielokrotnie mniejsza niż w przypadku składników syntetycznych. Jedną z lepiej poznanych i powszechnie stosowanych roślin tego rodzaju jest aloes. Dlaczego warto zainteresować się kosmetykami, które go zawierają?

Najważniejsze właściwości aloesuAloes jest przede wszystkim rośliną, która jest bardzo bogata w substancje o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Jego działanie zauważono już dawno (o wiele wcześniej niż ludzie zdali sobie sprawę z istnienia bakterii), a w tradycyjnej medycynie używany jest już prawdopodobnie od tysięcy lat. Zgniecione liście aloesu doskonale łagodzą podrażnienia, pomagają leczyć trudno gojące się rany i wszelkiego rodzaju zmiany skórne. Aloes ma również właściwości łagodzące i nawilżające. Dlatego właśnie nadaje się bardzo dobrze do nawilżania skóry (zwłaszcza bardzo przesuszonej), a także łagodzenia skutków różnego rodzaju oparzeń. Stosowany wewnętrznie, aloes pomaga w problemach z żołądkiem, zwłaszcza związanych z nadkwaśnością i stanami zapalnymi. Stosowany bywa również pomocniczo w obniżaniu poziomu cukru we krwi i w przypadku niektórych chorób autoimmunologicznych.

Kosmetyki aloesowe na problemy skórneZastosowanie aloesu do produkcji kosmetyków jest jeszcze szersze niż jego użycie w medycynie. Z rośliny tej (zarówno z soku, miąższu, jak i z wyciągów) wykonuje się różnego rodzaju preparaty o działaniu nawilżającym i łagodzącym (https://forever-kosmetyki.pl). Jest bardzo często używanym składnikiem kosmetyków używanych do łagodzenia skutków oparzeń, wynikających na przykład z nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne (np. długotrwałe opalanie, niestosowanie filtrów itp.). Jego właściwości przeciwbakteryjne sprawiają, że aloes jest doskonałym składnikiem kosmetyków stosowanych dla zmniejszenia objawów trądziku i innych zmian i podłożu bakteryjnym. Jednocześnie należy pamiętać, że aloes jest rośliną bogatą w minerały i witaminy (a zwłaszcza z grupy B, witaminę C i E), dzięki czemu kosmetyki aloesowe dodatkowo odżywiają zniszczoną skórę. Po kosmetyki takie powinni sięgać wszyscy, którzy z różnych powodów (m. in. praca, zanieczyszczenie środowiska) mają zniszczoną, przesuszoną skórę.

aloe vera forever


Na co warto zwrócić uwagę?Aby aloes zawarty w kosmetykach działał jak najlepiej, powinien być w formie możliwie jak najmniej przetworzonej. Nie bez znaczenia jest również zawartość składników pochodzących z tej rośliny. Najbardziej warte polecenia są kosmetyki o maksymalnie naturalnym składzie, z dużą zawartością aloesu. Najdroższe kosmetyki produkowane są często z użyciem wyciągów z tej rośliny, z dużą koncentracją korzystnie działających składników.