czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2020
  • wyświetleń: 1278

Wyjeżdżasz na wakacje? Nie wyrzucaj jedzenia - przynieś do jadłodzielni!

Czechowicka jadłodzielnia Foodsharing zachęca mieszkańców do dzielenia się jedzeniem w szczególnym czasie, jakim są wakacje i czas urlopów.

Reklama

Jadłodzielnia
Jadłodzielnia w Czechowicach-Dziedzicach znajduje się przy ul. Barabasza 1 · fot. Jadłodzielnia Foodsharing Czechowice-Dziedzice


Często przed samym wyjazdem nie zdążamy zjeść wszystkiego, co zalega w naszej lodówce. Po powrocie z urlopu żywność przeważnie jest już do wyrzucenia. Dlatego inicjatywa społeczna Foodsharing zachęca do przynoszenia produktów do jadłodzielni. Skorzystają z niej wszyscy potrzebujący, a my nie zmarnujemy jedzenia.

Czechowicka jadłodzielnia zlokalizowana jest przy ulicy Barabasza 1 przy budynku Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego. W specjalnej skrzyni znajduje się lodówka i półki na produkty suche oraz żywność niewymagającą przechowywania w warunkach chłodniczych. Zaleca się, aby jedzenie było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia. Każdy bez względu na porę dnia i nocy może tu przynieść żywność. W każdej chwili można też poczęstować się produktami, czy potrawami.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.