czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2020
  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 9979

Zdewastowane kontenery na ubrania: brud, wilgoć, robactwo

Przed kilkoma dniami otrzymaliśmy od czytelniczki list z apelem dotyczącym zdewastowanych kontenerów Polskiego Czerwonego Krzyża przy ulicy Wiejskiej. Zaniedbane otoczenie pojemników na tekstylia to stały problem wielu miast. Zapytaliśmy czechowicką straż miejską o to, jakie działania jest w stanie w tej sprawie podjąć.

Reklama

Zdewastowane kontenery PCK ul. Wiejska
Zdewastowane kontenery PCK przy ul. Wiejskiej · fot. zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę


- Jak każdy wie, w Czechowicach jest mnóstwo kontenerów na ubrania dla potrzebujących. Trzy z nich znajdują się przy ul. Wiejskiej. Problem polega na tym, że kontenery są notorycznie przewracane. Ubrania walają się po całej ulicy - mokre, potargane i brudne. Za każdym razem kiedy są sprzątane, zapewne przez pracowników PCK, ktoś przychodzi i robi dosłownie to samo. Ludzie zostawiają ubrania obok kontenerów, a nie wkładają ich do środka. Rozum podpowiada, że tak powinno się robić, ale jak widać myślenie boli... Te kontenery są po to, żeby komuś pomóc, a nie niszczyć! Nie wspominając już o tym, że miała miejsce sytuacja, kiedy ktoś z nudów stwierdził, że fajnie będzie je podpalić - czytamy w liście od czytelniczki.

Zdewastowane kontenery PCK ul. Wiejska
Zdewastowane kontenery PCK przy ul. Wiejskiej · fot. zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę


Taki sam problem jest zgłaszany w przypadku niebieskich kontenerów Fundacji Eco Textil. Zapytaliśmy straż miejską o działania, jakie może podjąć w tej sprawie. Jak się dowiedzieliśmy, operator kontenerów PCK i Eco Tekstil, które są za zgodą urzędu miejskiego wystawione w przestrzeni publicznej, po zgłoszeniu potrzeby uporządkowania otoczenia, w ciągu kilku dni powinien udać się na miejsce w celu wykonania prac. Straż miejska może egzekwować realizację zadania poprzez kontakt telefoniczny, bo tylko takie dane operatora posiada. Za każdym razem, gdy patrol zauważa, że kontenery są przepełnione lub funkcjonariusze otrzymują takie sygnały od mieszkańców, sprawa jest zgłaszana i monitowana.

Zdewastowane kontenery PCK ul. Wiejska
Zdewastowane kontenery PCK ul. Wiejskiej · fot. zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.