Wiadomości

  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 1191

Przewóz osób z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie covid-19

Materiał partnera:

Czy podróżowanie środkami transportu zbiorowego w obecnej sytuacji jest bezpieczne? Na co warto zwrócić uwagę decydują się na podróż? Czy przewoźnicy są zobowiązani do wprowadzenia procedur zapewniających bezpieczeństwo? To tylko niektóre pytania, na które odpowiemy w dzisiejszym artykule. Podróżowanie w okresie zagrożenia epidemiologicznego budzi wiele wątpliwości. Są osoby, które zrezygnowały z podróżowania środkami transportu zbiorowego w obawie o zdrowie oraz ewentualne zakażenie koronawirusem. Wiele firm skupia uwagę na zapewnieniu pasażerom bezpieczeństwa, w tym celu wdraża zasady, minimalizujące ryzyko zarażenia. Od 6 czerwca 2020 autokary i busy turystyczne mogą wozić komplet pasażerów a więc tyle ile jest miejsc na pokładzie pojazdu. Inaczej natomiast sytuacja wygląda w komunikacji miejskiej gdzie nadal istnieją obostrzenia w ilości przewożonych osób.

Przewóz osób z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie covid-19


Standardy bezpieczeństwa i higieny podczas podróżowania na pokładzie busa lub autokaruDezynfekcja

Częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz powierzchni to podstawowy środek bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa. Niektóre firmy przewozowe umieściły w busach dozowniki ze środkami dezynfekującymi. Powierzchnie wrażliwe m.in. klamki, uchwyty, tace czy fotele są dezynfekowane po każdym zleceniu.

Używanie maseczek przez obsługę autokarów

Pracownicy obsługi autokarów i busów, w tym kierowcy, powinni nosić maseczki, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Obecnie noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, poza przestrzenią otwartą, jest obowiązkowe. Należy mieć na względzie, że koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Różnie tego nakazu podchodzimy jednak należy mieć na uwadze że brak maseczki wiąże się z mandatem w wysokości 500zł.

Inne zasady bezpieczeństwa i higieny

Inne standardy bezpieczeństwa i higieny to m.in. praca wentylacji i klimatyzacji w układzie otwartym, regularna wymiana filtrów wentylatorów nawiewu klimatyzacji oraz cotygodniowe ozonowanie pojazdów. "Tak wprowadziliśmy wiele nowych procedur aby zapewnić pasażerom komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie te działania mają na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa oraz zadbanie o to by zminimalizować możliwość zarażenia się" mówi nam właściciel firmy oferującej przewóz osób w Krakowie.

Zachowanie standardów bezpieczeństwa a ryzyko zarażenia COVID-19Obecnie każdy jest narażony na zakażenie koronawirusem. Wystarczy kontakt z osobą zarażoną lub jej wydzieliną w sklepie, pracy czy kolejce do lekarza. Ze względu na fakt, że niektóre osoby przechodzą chorobę bezobjawowo, trudno ustrzec się zagrożenia. Warto stosować się do zasad bezpieczeństwa oraz higieny, które minimalizują ryzyko zarażenia. Takim środkami są m.in. noszenie maseczek, częste mycie rąk, stosowanie środków antybakteryjnych, dezynfekowanie powierzchni.

Dzięki zachowaniu środków bezpieczeństwa i higieny w busach podróżowanie nie stanowi dużego zagrożenia, można porównać je do porannego wyjścia do sklepu czy piekarni.

Branża turystyczna i przewóz osób najbardziej dotknięta kryzysemJest pełnia sezonu turystycznego, co roku autokary i mikrobusy można było spotykać na trasach całego kraju i Europy. Polscy przewoźnicy byli potęgą transportu autokarowego w Europie świadcząc transport na bardzo wysokim poziomie o czym przekonywali się pasażerowie m.in. z Azji, Ameryki i całego świata. Obecnie autokary w dużej mierze stoją na parkingach, na drogach widać nieliczne przypadki gdy autokar wiezie dzieci na kolonie lub zieloną szkołę. Sytuacja jest trudna dlatego przewoźnicy wdrażają różne procedury by zachęcić podróżnych i zapewnić im wysokiej standardy higieny i bezpieczeństwa.

Teks opracowany z pomocą: M Bus - wynajem busa Kraków