czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2020
  • 7 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4913

Tour de Pologne w Bielsku-Białej. Utrudnienia w komunikacji

Za nami:

7 sierpnia w Bielsku-Białej zakończy się trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne. Z tego powodu mieszkańcy regionu muszą liczyć się z utrudnieniami w komunikacji publicznej oraz w podróżowaniu po Bielsku-Białej.

Reklama

Meta 5. etapu 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019
fot. bielsko.info


Meta wyścigu w Bielsku-Białej zlokalizowana zostanie na wysokości Spółki ZIAD przy al. Armii Krajowej (przejazd kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się pomiędzy godzinami 14.20 - 16.30). Tego dnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie wyścig Tour de Pologne Junior, którego pętla o długości 4,6km prowadzić będzie ulicami: al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną.

W tym dniu nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu, będzie również obowiązywał zakaz postoju samochodów w ciągu ulic: Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego. Przejazd kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się w godzinach 14.20 - 16.30.

Przebieg trasy
Przebieg trasy trzeciego etapu Tour de Pologne w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała


Nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na następujących odcinkach al. Armii Krajowej:
  • od godziny 5.00 - 20.00 na odcinku od ronda (przy ul. Gościnnej) do ronda (przy ul. Karbowej).
  • od godziny 5.30 - 6.30 odcinek od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja Boboli do ul. Gościnnej;
  • Ponadto ulice: Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11.30 - 17.00.


Policja oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

mzk, autobus
Autobus linii nr 50 na granicy Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic · fot. czecho.pl


MZK Bielsko-Biała wprowadza duże zmiany w kursowaniu swoich autobusów, które dotyczą również linii nr 50 kursującej do Czechowic-Dziedzic.

- Na czas zamknięcia alei Generała Andersa (od około godziny 14.40) autobusy linii nr 50 będą dojeżdżać wszystkimi kursami do pętli autobusowej na Os. Beskidzkim. Pominięte zostanie osiedle Karpackie. W czasie przejazdu kolarzy przez ulice Wzgórze i oraz al. Gen. Andersa ruch autobusów zostanie wstrzymany - informuje MZK Bielsko-Biała.

Utrudnienia mogą również wystąpić w kursowaniu autobusów linii VII oraz X czechowickiego PKM.

mp / czecho.pl

źródło: MZK Bielsko-Biała, MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.