czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 2644

Będą "Zielone wyspy" i "Zielone Wiaty Przystankowe"? Konsultacje

Do 24 lipca trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach w sprawie uchwalenia zmian w "Programie Ochrony Środowiska dla Gminy Czechowice-Dziedzice na lata 2017-2020 z perspektywą do roku 2024".

Urząd Miejski,ratusz,Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Wśród nowych zadań, które zaplanowane są na lata 2021-2024 jest między innymi realizacja Programu "Zielone wyspy", mającego na celu wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenac stanowiących własność gminy czy też budowa Zielonych Wiat Autobusowych na terenie gminy oraz zagospodarowanie terenów w ich rejonie, umożliwiających gromadzenie wody deszczowej i dających oczekującym pasażerom cień i ulgę w upałach, a jednocześnie stanowiących miejsce kampanii edukacyjnej w zakresie ochrony środowiska. Planuje się również budowę ogrodów deszczowych - na terenach stanowiących własność gminy Czechowice-Dziedzice (w parkach miejskich, na terenach jednostek oświatowych, gdzie pełnić będą dodatkowo funkcję edukacyjną) oraz budowę nowej ścieżki rowerowej.

Zadania dotyczą również gospodarki wodnej - wykonanie urządzeń przeciwpowodziowych w zlewni rowu do ul. Wodnej, wykonanie urządzeń przeciwpowodziowych w zlewni ulic Weneckiej i Piasta wraz z suchym zbiornikiem o pojemności ok. 1780 m3 oraz budowę zbiorników przeciwpowodziowych pomiędzy ul. Zamkową a ul. Mikołaja Kopernika (o pojemności ok. 14 800 m3.

mp / czecho.pl, źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.