czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2020
  • wyświetleń: 7450

Dzięki ludziom dobrej woli Judyta może chodzić

Pamiętacie Judytę, 21-letnią mieszkankę Czechowic-Dziedzic, która w wypadku kolejowym straciła obie nogi? Fundacja Grupy PKP podzieliła się własnie zdjęciami, na których widać, jak czechowiczanka przechodzi rehabilitacje i wraca do normalności dzięki nowym protezom!

Reklama

Dzięki ludziom dobrej woli Judyta może chodzić
Dzięki ludziom dobrej woli Judyta może chodzić · fot. Fundacja Grupy PKP


O zbiórce na nowe protezy dla Judyty pisaliśmy na początku czerwca. - Jesteśmy szczęśliwi, że nasza podopieczna Judyta może wrócić po woli do zdrowia. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli, którzy wsparli naszą zbiórkę charytatywną oraz darowiźnie z funduszu spółki PKP CARGO Dla miłośników kolei - PKP CARGO dziś Judyta może cieszyć się nowymi protezami i pod okiem specjalistów ćwiczyć - poinformowała Fundacja Grupy PKP.

Judyta ma 21 lat, jest studentką II roku Politechniki Śląskiej na kierunku Transport Kolejowy. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. Pochodzi z rodziny kolejarskiej. Tata Judyty jest pracownikiem spółki PKP Cargo i jest czwartym z kolei pokoleniem, które związało się zawodowo z koleją. Judyta od zawsze chciała pracować na kolei. Jest miłośnikiem kolei oraz studentką II roku kierunku Transport Kolejowy na Politechnice Śląskiej.

W dążeniu do realizacji planów związanych z karierą zawodową przeszkodził wypadek, w wyniku którego amputowano jej obie kończyny dolne na wysokości podudzia. Koszt obu protez bez kosztów rehabilitacji wynosi 65 tysięcy złotych. Judytę oraz jej rodziców koszty obu protez przerastają, a pomogłyby one w jakimś stopniu powrócić do życia, jakie Judyta prowadziła przed wypadkiem. Wcześniej bardzo lubiła podróżować koleją i zwiedzać nowe miejsca. Jej ulubionym zajęciem w domu jest gotowanie i pieczenie ciast, co jest bardzo utrudnione przy poruszaniu się na wózku inwalidzkim. Co więcej, Judyta bardzo chciałaby móc też znów pomagać swojemu niepełnosprawnemu wujkowi, który mieszka razem z nią i jej rodziną.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.