Wiadomości

  • 24 lipca 2020
  • wyświetleń: 2553

Trwa remont bloku energetycznego w czechowickiej elektrociepłowni

Większa dyspozycyjność, bezawaryjność, ograniczenie przerw w dostawach ciepła, a co za tym idzie podniesienie jakości usług i komfortu dla odbiorców ciepła sieciowego. Temu służą realizowane w okresie letnim remonty i modernizacje w TAURON Ciepło, w tym w elektrociepłowni w Czechowicach-Dziedzicach.

Elektrociepłownia Czechowice, komin
Trwa remont bloku energetycznego w czechowickiej elektrociepłowni · fot. www.naddachami.pl


- Latem zapotrzebowanie na dostawy ciepła jest znacznie mniejsze, jednak ciepło dla podgrzewu ciepłej wody dostarczamy cały rok. Dlatego prace remontowe i konserwacyjne planujemy tak, aby nie miały wpływu na dostawy ciepła do odbiorców i wyniki finansowe spółki. Większość prac remontowych i modernizacyjnych realizujemy latem, poza sezonem grzewczym - mówi Sławomir Gibała, wiceprezes zarządu TAURON Ciepło.

Od 1 czerwca trwa remont kapitalny bloku energetycznego w Czechowicach-Dziedzicach - zaopatrującego w ciepło mieszkańców Czechowic oraz częściowo Bielska-Białej. Kampania remontowa obejmuje tu remont kapitalny bloku ciepłowniczego. Prace potrwają do końca sierpnia.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.