czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 1727

Trwają prace nad nową ekspozycją w czechowickiej Izbie Regionalnej

Trwają dalsze prace nad przygotowaniem nowej ekspozycji w Izbie Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach, realizowanej w ramach projektu "Muzea otwarte".

Reklama

Trwają prace nad nową ekspozycją w czechowickiej Izbie Regionalnej - 26.07.2020 · fot. Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach


Została przygotowana gablota na sztandary, w której znalazły się unikatowe sztandary związane z dziejami miasta. Najciekawsze to sztandar Koła Macierzy Szkolnej z Żebraczy sprzed II wojny światowej, sztandar Ligi Morskiej z lat 30-tych XX wieku oraz sztandar klubu Stal Czechowice.

Przygotowywane są obecnie gabloty tematyczne - strój cieszyński oraz rzemiosło regionu. Przygotowano także małą ekspozycję poświęconą kolei i dworcowi dziedzickiemu.

Zadania te są realizowane w ramach projektu "Muzea otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

mp / czecho.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.