czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 1831

Cenne drzewa policzone przez przyrodników-hobbystów

Które drzewa na terenie gminy Czechowice-Dziedzice powinny zostać pomnikami przyrody? Taką listę przygotowało kilku członków grupy "Czechowiczanie dla przyrody", która skupia przyrodników-hobbystów. Stosowne pismo w tej sprawie zostało przesłane do czechowickiego Urzędu Miejskiego.

Reklama

Gmina wzbogaciła się o siedem nowych pomników przyrody
Cenne drzewa policzone przez przyrodników-hobbystów


- Dominik Wątroba, wraz z przyjaciółmi, Aleksandrą Jeż i Danielem Pysz, zrobił częściową ale bardzo obszerną inwentaryzację aż 87 drzew, które swoim wiekiem i rozmiarami nadają się na to, aby nadać im miana pomników przyrody - napisał Mikołaj Siemaszko, administrator grupy "Czechowiczanie dla przyrody" na Facebooku.

Dominik napisał również pismo skierowane do burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta z propozycją utworzenia kolejnych pomników przyrody na terenie miasta i gminy. Jest on również inicjatorem pomysłu o jak najszybsze uchwalenie na terenie naszej gminy obszaru prawnie chronionego, a dokładnie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. - Dominikowi i jego przyjaciołom należą się ogromne brawa za działania na rzecz ochrony przyrody - zwraca uwagę Siemaszko.

mapa drzewa
Mapa z zaznaczonymi miejscami, gdzie znajdują się drzewa zinwentaryzowane przez czechowickich przyrodników · fot. Czechowiczanie dla przyrody

mp / czecho.pl

źródło: Czechowiczanie dla przyrody

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.