Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 3258

Coraz bliżej podpisania umowy na realizację kolejnego odcinka S1

Dobiegła końca procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S-1 na odcinku od Dankowic do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej. To kolejny odcinek tej arterii, dla którego niebawem GDDKiA podpisze umowę. Sam przetarg na stworzenie tego odcinka uzyskał pozytywny wynik kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

droga ekspresowa s1
Coraz bliżej podpisania umowy na realizację kolejnego odcinka S1 · fot. GDDKiA


Kontrola uprzednia postępowania przetargowego, przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, nie wykazała uchybień i zakończyła się pozytywnym wynikiem. Po przedłożeniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy, możliwe będzie podpisanie kontraktu.

​Wykonawcy zbudują m.in. dwujezdniową drogę ekspresową po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), dwa węzły drogowe, a także inne drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy. 

W zakres tego odcinka wchodzą droga ekspresowa o długości ok. 12 km,  dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok, para Miejsc Obsługi Podróżnych o funkcji wypoczynkowo-usługowej: Dankowice Zachód (klasa II) oraz Dankowice Wschód (klasa III) oraz Obwód Utrzymania Drogi.

Droga ekspresowa S1 połączy Pyrzowice (A1) z granicą ze Słowacją w Zwardoniu oraz ze słowacką autostradą D3.

mp / czecho.pl

źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.