czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1085

Bielscy policjanci apelują do rodziców

Zbliża się koniec roku szkolnego i tak długo oczekiwane przez dzieci wakacje. Lato to okres kojarzący się naszym milusińskim z wypoczynkiem, często wspaniałą przygodą. Dla nas, policjantów, lato to czas, w którym bezpieczeństwo dzieci często bywa zagrożone. Więcej czasu spędzają bez opieki, szczególnie w wakacje narażone są na nasz brak zainteresowania. Z tej też przyczyny zwracajmy uwagę na to gdzie i jak spędzają wakacyjny czas. Nie wolno pozwalać na zabawy w miejscach, gdzie odbywa się ruch drogowy, w opuszczonych budynkach czy tam, gdzie składowane są przedmioty mogące spowodować zranienia. Najlepiej wybierać odpowiednio wyposażone place zabaw. Jest ich coraz więcej.

Szczególnie ostrożnie postępujmy zezwalając dzieciom na kąpiel. Nie należy się kąpać w miejscach niestrzeżonych, nie dostosowanych do kąpieli. Wielokrotnie dochodziło do utonięć w wodzie, która z pozoru wydawała się zupełnie bezpieczna.

Poważnym problemem na naszym terenie są rozboje. Uczulmy nasze dzieci, by nie afiszowały się z posiadanymi przedmiotami, zwłaszcza odtwarzaczami i telefonami komórkowymi. To często zaproszenie dla przestępców, którzy przy kradzieży nie wahają się stosować przemoc.

Jako policjanci w lecie częściej rejestrujemy ucieczki nastolatków z domów rodzinnych. Szukające schronienia poza domem dzieci łatwo stają się ofiarami przestępstw, są wykorzystywane. Pamiętajmy, że prawie zawsze taka ucieczka z domu to czyn desperacki, to krzyk dziecka, które chce w tak drastyczny sposób zainteresować sobą rodziców. Bywa też, że i takim krzykiem o zainteresowanie jest łamanie prawa przez młodego człowieka.

Apelujemy do Państwa nie tylko jako policjanci, ale również jako rodzice. Dopilnujcie swoje dzieci, zwłaszcza latem, gdy pozbawione są opieki jaką zapewniały na co dzień szkoły. Wszyscy chcemy, by dzieci były bezpieczne, również w wakacje.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.