czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2007
  • wyświetleń: 3242

Nowy szef czechowickiej Straży Miejskiej

Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach ma nowego komendanta. Został nim Mirosław Janko. Ma 49 lat, jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu, którą ukończył w stopniu porucznika. Komendant Straży Miejskiej jest czechowiczaninem, jego ostatnim miejscem pracy była Agencja Ochrony "Czasza" w Bielsku-Białej, gdzie pełnił funkcję dowódcy zmiany.

Po ukończeniu szkoły wojskowej w 1982 r. przez 5 lat pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej jako Dowódca Kompanii I Berlińskiego Batalionu Saperów w Pułtusku. Ponadto Mirosław Janko pracował w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Tychach, w Zakładzie Usług Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach a następnie w Przedsiębiorstwie Inżynierii Miejskiej sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach.

Stanowisko komendanta Straży Miejskiej Mirosław Janko objął 18 czerwca. Nabór na wolne stanowisko miał charakter konkursowy. Do konkursu zgłosiło się 5 kandydatów. Mirosław Janko został wybrany w drugiej turze, do której dopuszczonych zostało 3 kandydatów. W komisji konkursowej zasiedli m.in. komendant Miejski Policji w Bielsku Białej – Krzysztof Mancewicz oraz burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i sekretarz miasta Marek Gazda.

Zakres obowiązków komendanta Straży Miejskiej to m.in. kierowanie, reprezentowanie na zewnątrz i organizowanie pracy Straży Miejskiej, zarządzanie kadrą Straży Miejskiej oraz powierzonym mieniem komunalnym, prowadzenie działalności w zakresie określonym w ustawie o strażach gminnych.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.