czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2007
  • wyświetleń: 2190

Kto dyrektorem SP 4, kto przedszkoli?

W dniu dzisiejszym tj. 19 czerwca upływa termin zgłaszania kandydatów w konkursie na dyrektorów placówek oświatowych, tj. Szkoły Podstawnej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach oraz dziesięciu przedszkoli publicznych z terenu gminy (Przedszkola nr: 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11 i Przedszkole w Zabrzegu).

Konkurs ogłosił burmistrz Czechowic-Dziedzic w związku z upływającą pięcioletnią kadencją pracy obecnych dyrektorów. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 4, w związku z odejściem dyrektora na emeryturę.

Kandydaci na dyrektorów muszą spełnić szereg wymagań ujętych w zarządzeniu nr 55/07 z dnia 28 maja 2007 r. (www.bip.czechowice-dziedzice.pl). Oferty kandydatów przystępujących do konkursu powinny zawierać m.in. uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju przedszkola, szkoły.

W komisjach konkursowych, które będą wybierały dyrektorów placówek oświatowych, zasiądą trzej przedstawiciele organu prowadzącego (tj. władz samorządowych) będą to: zastępca burmistrza Jacek Puchała, radny RM w Czechowicach-Dziedzicach, wiceprzewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Damian Żelazny oraz dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych - Andrzej Kamiński. Ponadto w skład komisji wejdzie trzech przedstawicieli nadzoru pedagogicznego (tj. kuratorium), po dwóch przedstawicieli z Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców oraz po jednym przedstawicielu działających w oświacie związków zawodowych (tj. ZNP i Solidarność).

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.