czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 707

4 powody, dla których warto postawić na outsourcing kadr i płac

Materiał partnera:

Zatrudnienie specjalistów ds. kadr i płac wydatnie usprawnia wewnętrzną organizację pracy. Generuje jednak istotne koszty, które mogą okazać się "nie do przejścia" dla niewielkich firm. Problem ten można jednak rozwiązać, przekazując realizację zadań poza przedsiębiorstwo. Jakie korzyści gwarantuje outsourcing kadr i płac?

1. Outsourcing kadr i płac zmniejsza koszty stałe
Jedną z największych zalet przeniesienia procesów kadrowo płacowych poza firmę jest stała opłata za zlecane usługi. Jej wysokość jest w pełni przewidywalna i powiązana z zakresem umowy. Rozwiązanie to jest wolne do wszelkiej maści zdarzeń losowych, związanych m.in. z chorobą pracownika.

Outsourcing kadr i płac przynosi oszczędności również w znacznie szerszym ujęciu. Przedsiębiorstwo nie musi inwestować w kosztowne oprogramowanie HR, rozbudowę infrastruktury IT oraz serwerów. Zmniejszają się również koszty "biurowe", związane z zapewnieniem miejsca do pracy i wyposażenia specjalistów.

2. Usystematyzowanie zadań działu HR
Outsourcing kadr i płac sprawdza się również w tych firmach, które posiadają oddzielny dział HR. Zdjęcie ze specjalistów części rutynowych obowiązków sprawia, że mogą oni skupić się na realizacji długofalowych zadań strategicznych.

Wśród zadań, które można przekazać na zewnątrz firmy, warto wymienić m.in. naliczanie wynagrodzeń, przekazywanie sprawozdań względem instytucji państwowych, automatyzację obiegu dokumentów oraz procesów, udostępnianie wskazanych raportów oraz danych wyznaczonym specjalistom.

3. Bezpieczeństwo bez kompromisów
Bezpieczeństwo danych (zwłaszcza cyfrowych) jest obecnie kwestią najwyższej wagi. Aby firmowe informacje pozostały bezpieczne, warto zadbać o wdrożenie odpowiedniej polityki informacyjnej. Outsourcing kadr i płac powinien operować na bezpiecznym systemie wysokiej jakości.

Aby outsourcing kadr i płac można było uznać za proces bezpieczny, powinien on zapewnić bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz zredukować koszty wykonywania kopii zapasowych i dodatkowych inwestycji w infrastrukturę komputerową.

Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarządzania Unit4 TETA
fot. Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarząd


Źródło: Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarządzania Unit4 TETA

4. Outsourcing kadr i płac dostarcza rozwiązania o wysokiej jakości
Aby zlecanie firmowych procesów wewnętrznych przebiegało bez zastrzeżeń, należy postawić na usługodawcę, który zapewni konsultantów i specjalistów z dużą wiedzą i doświadczeniem. Istotnym kryterium jest również elastyczność, związana ze świadczeniem usług dla firm o zróżnicowanej wielkości, skali trudności procesów oraz odmiennej specyfice.

Unit4 - outsourcing kadr i płac jakiego potrzebujesz
Jeśli chcesz, by realizacja procesów HR & Payroll na zewnątrz firmy zakończyła się pełnym sukcesem, warto postawić na firmę o wieloletnim doświadczeniu. Jednym z takich przedsiębiorstw jest firma TETA, która od ponad 30 lat wspiera przedsiębiorstwa w dążeniu do jak największej efektywności.

Już dziś odwiedź stronę internetową grupy Unit4 Polska i przekonaj się, że outsourcing kadr i płac to rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Dołącz do ponad 2000 zadowolonych Klientów i oszczędzaj pieniądze z TETA.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław

lub na naszej stronie: Teta.Unit4.com

Źródło: Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarządzania Unit4 TETA