Wiadomości

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 1496

Kosmetyki Naturalne - na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Naturalne kosmetyki to bardzo popularne produkty pielęgnacyjne. Być może wynika to z faktu że jesteśmy coraz bardziej świadomi i wymagający jako konsumenci. Coraz częściej zdajemy też sobie sprawę z zagrożeń które wynikają ze stosowania chemii, czyli sztucznych dodatków i ulepszaczy w produktach kosmetycznych. Stąd też powrót do korzeni i coraz częstszy wybór składników które powstają z roślin i minerałów w sposób naturalny.

Kosmetyki Naturalne - na co zwrócić uwagę?


Czym są naturalne kosmetyki?Naturalne kosmetyki to produkty pielęgnacyjne które od pozostałych kosmetyków różni ilość zawartych w nich czystych surowców naturalnych i organicznych.
Kosmetyki naturalne w składzie nie powinnny posiadać składników uznawanych za szkodliwe oraz takich które przez organizacje certyfikujące wymienione są na listach substancji nie akceptowanych. Produkty takie muszą być również pozyskiwane w sposób ekologiczny, czyli przyjazny naturalnemu środowisku oraz zwierzętom. W niektórych kosmetykach naturalnych występują substancje pochodzenia odzwierzęcego, jednak zazwyczaj są one pozyskiwane w sposób nie krzywdzący zwierząt.

Aloes jako baza kosmetyków naturalnychCiekawą propozycją kosmetyków naturalnych są produkty stworzone na bazie aloesu (np. Dezodorant Forever). Aloes to taki wytwór roślinny natury, który pod względem szerokiego spektrum zastosowania oraz skuteczności nie ma równych. Z tego powodu firmy kosmetyczne chętnie sięgają po wyciąg z tej rośliny, który następnie wykorzystywany jest w kremach, dezodorantach czy pastach do zębów. Aloes zawiera wyjątkowe substancje, które współpracują ze sobą synergicznie, zwiększając wzajemnie moc oddziaływania. W aloesie odnaleźć można witaminy które są rozpuszczalne w wodzie, a także enzymy, kwasy organiczne czy olejki lotne.

Aloes bardzo szybko wnika w głąb tkanek skórnych, według badań naukowych wchłania się cztery razy szybciej niż woda. Wyciąg z aloesu ujędrnia, oczyszcza skórę i regeneruje skórę, poprawiając miejscowo krążenie krwi. W aloesie znajdziemy antyoksydanty zwalczające wolne rodniki, które odpowiedzialne są za pojawianie się zmarszczek i starzenie się skóry. Ekstrakt aloesowy posiada również naturalne filtry chroniące przed promieniowaniem UV. Między innymi dlatego zalecane jest stosowanie kremów z aloesem podczas opalania.

Aktualnie świat zdominowany jest przez syntetyczne produkty. W większości produktów dostępnych na rynku występują sztuczne składniki chemiczne. Dlatego też naturalne składniki w produktach są coraz bardziej pożądane i dlatego właśnie coraz częściej sięgamy po naturalne formy pielęgnacji ciała.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków naturalnych?
Wybierając kosmetyk naturalny zwróćmy uwagę na to czy:

jego opakowanie podlega recyklingowi,
- produkt jest "eco"
proces jego produkcji jest przyjazny środowisku,
w składzie występują wyłącznie naturalne konserwanty,
nie zawiera pochodnych ropy naftowej,
nie zawiera składników testowanych na zwierzętachni,
e zawiera składników modyfikowanych genetycznie,
nie zawiera nanocząsteczek mniejszych niż 100nm
,
nie zawiera sztucznych konserwantów

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy czy ciała, polecamy kosmetyki Forever Living, które są produkowane na bazie aloesu. Pełną gamę produktów Forever można znaleźć na stronie dystrybutora Forever Living Products pod adresem https://aloes-forever.pl/