Wiadomości

  • 31 lipca 2020
  • wyświetleń: 2603

Startuje kolejna edycja akcji "Rower pomaga z Galerią "Sfera"

Podejmij sportowe wyzwanie i pomóż dzieciom w spełnieniu marzeń o własnym rowerze! Startuje IV edycja charytatywnej akcji "Rower pomaga z Galerią Sfera", w której każdy może pomóc dzieciom z domów dziecka oraz podopiecznym świetlic środowiskowych, a jednocześnie zadbać o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Sportowe wyzwanie startuje już 1 sierpnia.

Start akcji "Rower pomaga"
fot. Fundacja ekologiczna "Arka"


"Rower Pomaga z Galerią SFERA" to wspólne wyzwanie Galerii "Sfera" i Fundacji Ekologicznej "Arka", które łączy tematykę ekologiczną i społeczną. Partnerem akcji są marki Martes Sport Premium oraz KROSS - lider rynku rowerowego w Polsce, które współfinansują nowe i bogato wyposażone rowery dla dzieci.

- Akcja "Rower pomaga z Galerią Sfera" to świetna inicjatywa dla wszystkich sportowców, którzy przy okazji treningu mogą pomóc dzieciom. Zadanie jest bardzo proste - przed każdą wycieczką rowerową należy włączyć aplikację Endomondo "Rower Pomaga z Galerią Sfera", która zliczy przejechane kilometry - informuje fundacja "Arka".

Można także dopisywać je na stronie http://www.rowerpomaga.pl zaznaczając akcję "Rower Pomaga z Galerią Sfera 2020".

Dołącz do akcji pod tym linkiem.

- Bielszczanie oraz mieszkańcy regionu bardzo chętnie angażują się w naszą akcję. Wyzwanie Galerii "Sfera" startuje 1 sierpnia. Przez cały miesiąc rowerzyści będą mogli przemierzać kilometry i jednocześnie spełniać dziecięce marzenia o własnym rowerze. Finał akcji odbędzie się 29 sierpnia w Galerii "Sfera". Wtedy właśnie, dzięki współpracy ze sportowymi partnerami: Martes Sport Premium i KROSS, przekażemy rowery dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii "Sfera" - Jest to także wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogą wziąć udział w grach, zabawach, warsztatach i innych rowerowych atrakcjach, przygotowanych przez Galerię "Sfera" - dodaje Magner.

W zeszłym roku w akcji "Rower pomaga z Galerią Sfera" rowerzyści przejechali ponad milion kilometrów! Dzięki ich zaangażowaniu Sfera przekazała dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych aż dziesięć rowerów.

Rower Pomaga w całym kraju

- Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie http://www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem - podkreśla "Arka".

Zeszłoroczna akcja już okazała się dużym sukcesem. Jej uczestnicy przejechali ponad 62 miliony kilometrów na rowerach, a organizatorzy rozdali dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 62 wymarzone rowery, a w sumie przez 5 lata 283. W akcji kilometry wpisało ponad 80 tysięcy uczestników.

- To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 6 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno - społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 7 tysięcy rowerzystów na całym świecie. W tym roku szczególnie podkreślamy prozdrowotne aspekty jazdy na rowerze, bo Rower Pomaga na zdrowie - podsumowuje Wojciech Owczarz.

mp / czecho.pl

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.