Wiadomości

  • 2 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3663

"Stacja Regeneracja". LGD "Ziemia Bielska" zakończyła instalacje

Stacje naprawy rowerów oraz ławki solarne powstały w wyznaczonych miejscach regionu. To wynik projektu "Stacja Regeneracja", który prowadziły Lokalne Grupy Działania "Ziemia Bielska", "Ziemia Pszczyńska" oraz "Żywiecki Raj".

Stacja naprawy rowerów
Stacja naprawy rowerów · fot. LGD Ziemia Bielska


Urządzenia stanęły w sumie w 34 lokalizacjach. Całkowity koszt projektu wyniósł 1 210 176,00 zł. Dzięki niemu na terenie każdej z gmin zakupiono i zamontowano ogólnodostępne elementy małej architektury budowlanej o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Stacje naprawy rowerów, czyli miejsca do samodzielnych napraw tak lubianych przez nas jednośladów, wyposażone są w kompleksowy zestaw narzędzi, wieszak na rower oraz pompkę. Wszystko to umieszczone jest w charakterystycznej pomarańczowej obudowie i na pewno będzie przydatne podczas doraźnych napraw lub regulacji.

Ławka solarna
Ławka solarna · fot. LGD Ziemia Bielska


Natomiast ławka solarna, wyposażona w stojak na rowery, to nowoczesne urządzenie z dwoma gniazdami USB, dzięki którym w sposób ekologiczny można naładować urządzenia przenośne zarówno w dzień jak i w nocy, ponieważ bateria wystarcza aż na 70 godzin ładowania.

Całość projektu dopełniają zestawy gier terenowych, które składają się ze stołów do szachów, piłkarzyków i tenisa stołowego. Całość znajduje się na przygotowanym odpowiednio terenie.

Lokalizacje urządzeń zainstalowanych w ramach projektu StaR na obszarze LGD Ziemia Bielska:
Lokalizacje urządzeń zainstalowanych w ramach projektu StaR na obszarze LGD Ziemia Bielska: · fot. LGD Ziemia Bielska

mp / czecho.pl

źródło: LGD "Ziemia Bielska"

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.