Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1789

Faktoring sposobem na poprawę płynności finansowej

Materiał partnera:

Utrata płynności finansowej jest czarnym scenariuszem dla każdej firmy. Brak możliwości regulowania różnych rachunków i wypłacania wynagrodzeń pracownikom sprawia, że przedsiębiorstwa bankrutują i kończą swoją działalność. Aby uniknąć problemów z dalszym prowadzeniem biznesu, gdy kontrahenci spóźniają się z płatnościami za faktury, można postawić na faktoring. Sprawdź, na czym polega.

1. Płynność finansowa przede wszystkim!
2. Co to jest faktoring?

W biznesie zawsze powinno się być przygotowanym na nieprzewidziane wydatki i problemy związane z wypłacalnością klientów. Często zdarza się, że przestoje w płatnościach za sprzedane towary lub wykonane usługi niweczą dalszą działalność firmy i wymuszają jej zamknięcie. Jeśli chcesz uniknąć podobnych sytuacji w swoim biznesie, dowiedz się, co to jest faktoring.

Płynność finansowa przede wszystkim!W prowadzeniu firmy płynność finansowa znajduje się na pierwszym miejscu. Dzięki niej można uniknąć wielu problemów z wypłacaniem wynagrodzeń dla pracowników, płaceniem rachunków za media oraz brakiem środków na zakup surowców. Niestety, płynność finansowa może zostać zaburzona przez kontrahentów, którzy spóźniają się z płatnościami za faktury lub zgadzają się na współpracę, wyłącznie gdy stosuje się odroczone terminy płatności.

Aby szybciej uzyskać pieniądze za wystawione faktury, można zdecydować się na faktoring. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu gotówka wpływa na konto firmy już po kilku dniach zamiast po kilku miesiącach. W ten sposób można uniknąć przestoju w finansach przedsiębiorstwa i uchronić się przed niedoborem gotówki na wypłaty lub rachunki.

Co to jest faktoring?Wielu początkujących przedsiębiorców zadaje pytanie, co to jest faktoring. Dzięki niemu możliwe jest poprawienie płynności finansowej w przypadku, gdy konto firmowe jest puste, a wystawione faktury czekają na opłacenie przez klientów. W faktoringu zasady są proste - firma zajmująca się skupem faktur, odkupuje je od przedsiębiorcy, który wystawił dokumenty. Wystawca faktury otrzymuje w zamian określony procent wartości faktury, a pozostała kwota jest zyskiem dla firmy faktoringowej. W ten sposób unika się długiego oczekiwania na gotówkę od klientów, co ma znaczenie zwłaszcza dla niewielkich przedsiębiorstw na początku działalności.

Jeżeli interesuje Cię faktoring, możesz dowiedzieć się więcej o jego różnych wariantach (np. mikrofaktoring). Wystarczy, że wejdziesz na https://faktoria.pl/porada/mikrofaktoring i zapoznasz się z darmowymi poradami dla przedsiębiorców.