Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1888

Darmowa operacja zaćmy?! To możliwe!

Artykuł sponsorowany:

Zaćma to nie wyrok. Wbrew powszechnej opinii jej usunięcie jest szybkie, proste i ogólnodostępne. Do tego blisko, bo w przygranicznym Czeskim Cieszynie. Wystarczy skorzystać z możliwości jakie daje pacjentom ustawa transgraniczna.

Těšín Medic Clinic


Diagnoza - "zaćma" i co dalej?Seniorzy często martwią się słysząc, że mają zaćmę. Boją się, że stracą wzrok, zanim doczekają się na swój termin operacji refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pandemia niestety jeszcze pogorszyła tę sytuację i statystki są pesymistyczne.

Na szczęście w Těšín Medic Clinic - renomowanej polskiej klinice można usunąć zaćmę dużo szybciej, a koszty operacji są refundowane w ramach ustawy transgranicznej. TMC od 5 lat daje polskim pacjentom możliwość szybkiej i bezpiecznej operacji zaćmy. Do tego jeszcze darmowej!

Tylko operacjaZaćmę można usunąć trwale jedynie operacyjnie. W sieci pojawiły się co prawda krople, które rzekomo spowalniają występowanie tej choroby. Jednak ich działanie nie zostało potwierdzone w żadnym poprawnym badaniu naukowym. Uważajmy, by nie dać się oszukać przez nieuczciwych sprzedawców!
Operacja zaćmy, jeśli została wykonana przez doświadczonego lekarza, jest szybka, bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Rekonwalescencja też nie jest specjalnie uciążliwa. Przez kilka tygodni nie można się przemęczać i należy dbać o higienę zoperowanego oka. Można oglądać telewizję, korzystać z komputera i telefonu, a także czytać.

Jak usunąć zaćmę za darmo?Atrakcyjną alternatywą do oczekiwania w długich kolejkach na operację w Polsce jest skorzystanie z oferty przygranicznej kliniki w Czeskim Cieszynie. Dzięki ustawie transgranicznej Pacjenci mogą przyjechać na darmowy zabieg. Uzyskaniem refundacji i finansowania zajmują się doświadczeni eksperci z Těšín Medic Clinic. Pacjent może skupić się więc tylko na swoim zdrowiu!

Na pierwszym miejscu jest zawsze komfort Pacjenta. W TMC cały dzień zabiegowy jest tak zorganizowany, by senior czuł się dobrze i bezpiecznie. Jeśli zdecyduje się na podstawową soczewkę na NFZ, to operacja jest za 0 zł (bez dopłat!). Klinika pokrywa wszystkie koszty i wnioskuje do NFZ o ich zwrot. Pacjent na miejscu podczas rozmowy z doświadczonym, polskim lekarzem podejmuje decyzję, czy chce dopłacić do soczewki premium. W takiej sytuacji płaci na miejscu w klinice (koszt od 349zł).

Zabieg w Polsce bez możliwości wyboru soczewki!W Polsce w ramach zabiegu refundowanego nie możemy dopłacić do nowoczesnej soczewki. Wszczepiane są jedynie soczewki jednoogniskowe, które pozwalają uzyskać poprawę, jednak pacjent musi nadal na co dzień używać okularów lub zakładać je do czytania i do pracy przy komputerze. Z kolei nasi sąsiedzi dopłacają do soczewki wykonanej w wyższej technologii, która oprócz usunięcia zaćmy koryguje np. astygmatyzm czy jednocześnie krótko i daleko wzroczność.

Dopłata do soczewki premium i zwrot kosztów za operacjęJest sposób na to, by ominąć długie kolejki oraz mieć możliwość dopłaty do lepszej soczewki. Przecież wszczepiamy ją raz na całe życie! Coraz większą popularnością cieszą się operacje zaćmy w polskiej przygranicznej klinice Těšín Medic Clinic w Czeskim Cieszynie. Pacjenci czują się jak u siebie, bo cały czas są pod opieką polskiego personelu medycznego. Klinika znana jest także z dużego nacisku na bezpieczeństwo sanitarne, co ważne jest szczególnie w czasie Covid-19.

W ramach ustawy transgranicznej pacjent, płacący składki na NFZ, ma prawo do zwrotu kosztów opieki medycznej, z której korzystał w krajach Unii Europejskiej. Co to oznacza w praktyce? Czas oczekiwania na operację skraca się do ok. 2 tygodni. Těšín Medic Clinic dodatkowo bierze na siebie całą dokumentację do uzyskania refundacji oraz finansowania zabiegu. Możliwy jest także transport do kliniki. Trend turystyki medycznej w zakresie zaćmy od kilku lat stale rośnie.

Dzięki temu lekarz może rekomendować wszczepienie nowoczesnej soczewki, która uwolni pacjenta od okularów i trwale poprawi mu komfort życia. Na przykład soczewki wieloogniskowe i o pogłębionej głębi ostrości pozwalają na dobre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka bez korekcji okularowej. Z kolei soczewki toryczne, korygują astygmatyzm. Ten wybór jest o tyle ważny, że sztuczną soczewkę wszczepiamy do oka już na zawsze.

Szybki kontakt z doradcą TMC: +48 690 412 288
Więcej informacji na https://www.tesinmc.pl/

Według badań usunięcie zaćmy już z jednego oka eliminuje ryzyko urazów spowodowanych stanem narządów wzroku. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć od wizyty kontrolnej u okulisty.