czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2607

W czwartek rusza pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Za nami:

Już w najbliższy czwartek - 6 sierpnia wyruszy XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej - tym razem w innej formie niż dotychczas z powodu epidemii koronawirusa.

pielgrzymka bielsko
Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej w tym roku w innej formie niż dotychczas · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Pielgrzymka odbędzie się w sposób mieszany - w trasie, w miejscach kultu religijnego diecezji, w domach. Poszczególne punkty planu pielgrzymki będą transmitowane online przez media społecznościowe oraz przez radio diecezjalne Anioł Beskidów.

- Zachęcamy przede wszystkim do bezpośredniego uczestnictwa w nabożeństwach w wyznaczonych kościołach i przy krzyżach. Prosimy przy tym o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Szczególnie zapraszamy do udziału w Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymowanie w Hałcnowie oraz w Drodze Krzyżowej i Mszy Św. na zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze - mówią organizatorzy.

Zaproszenie w formie wideo kierują do wszystkich zainteresowanych ks. Damian Koryciński - przewodnik pielgrzymki i ks. Józef Walusiak, który zbudował i od początku był odpowiedzialny za wydarzenie w diecezji, a obecnie jest ojcem duchowym pielgrzymki. Warto obejrzeć to zaproszenie, a przez najbliższe dni być razem z uczestnikami pielgrzymki.Wiernych zachęca się także do codziennego uczestnictwa w Mszy Świętej w swoich parafiach. Plan pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej: pielgrzymka.bielsko.pl/plan-tegorocznej-pielgrzymki-na-jasna-gore/

- Tradycyjna forma rekolekcji w drodze się nie odbędzie. Ale możemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ten czas, od 6 do 11 sierpnia, był czasem prawdziwych rekolekcji i przygotowania do tego, aby stanąć przed tronem Matki na Jasnej Górze i zanieść swoje intencje - zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji na stronie internetowej: pielgrzymka.bielsko.pl/
oraz stronie facebookowej wydarzenia: www.facebook.com/pielgrzymka.bielsko/

pielgrzymka 2020

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.