czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2007
  • wyświetleń: 3026

Możliwe przejęcie dworca PKP

Wicewojewoda Wiesław Maśka, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz przedstawiciele PKP S.A. – dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach – Mirosław Pałyga oraz zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych - Krystian Rogala, wizytowali 20 czerwca czechowickie dworce kolejowe – dworzec główny, dworzec w Czechowicach-Dziedzicach Południowych oraz Czechowice-Przystanek.

Celem spotkania było zapoznanie się ze stanem technicznym budynków kolejowych oraz możliwościami przejęcia przez gminę dworca głównego oraz trzech mniejszych dworców na terenie naszej gminy.

- Po dzisiejszym spotkaniu mam wyobrażenie o stanie technicznym budynków dworcowych, które bezwzględnie wymagają remontów - powiedział dyrektor M. Pałyga. - Sprawa ewentualnej dzierżawy, bądź innej formy przejęcia budynków i terenów kolejowych jest sprawą otwartą. Najpierw musimy dokonać szczegółowej analizy ekonomicznej i prawnej – dodał dyrektor.

Zarówno burmistrz Czechowic-Dziedzic, jak i wicewojewoda zapewniali dyrektorów Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP, o swej determinacji w sprawie przejęcia przez gminę dworca PKP, wraz z przyległymi terenami, a także pozostałych budynków w Czechowicach-Dziedzicach Południowych, w Czechowicach-Przystanku i w Zabrzegu.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.