czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1723

Złote Gody w Dworku Stara Cynkownia

Dwadzieścia par małżeńskich obchodzących „Złote Gody” odebrało 20 czerwca medale nadane przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, list gratulacyjny burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz nagrodę rzeczową w wysokości 250 zł dla każdego z małżonków. Nagrodę tę ustanowił zarządzeniem z dnia 10 maja 2007 r. burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Uroczystość „Złotych Godów” odbyła się w sali bankietowej w Dworku Stara Cynkownia. Do tej pory jubilaci byli goszczeni, w mieszczącej się na drugim piętrze Urzędu Miejskiego, sali obrad. Skąd te zmiany?

- Uznałem, że jubilatów trzeba uhonorować w sposób wyjątkowy, dlatego postanowiłem, że w pięknym otoczeniu, jakim jest sala bankietowa Dworku Stara Cynkownia, uroczystość nabierze wyjątkowej rangi - odpowiedział burmistrz Marian Błachut. - Jest i inny powód. Widziałem, z jakim trudem, szacowni przecież jubilaci, pokonywali schody naszego urzędu. Osoby starsze, nierzadko schorowane, mają problemy z poruszaniem się. W nowym miejscu spotkań problem ten nie istnieje. Co do nagrody pieniężnej, skorzystałem z doświadczeń innych miast i gmin, w który przyznawane są takowe nagrody za 50-lecie pożycia małżeńskiego. To symboliczna suma, ale chciałbym by zasiliła skromne budżety emerytów.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.