Wiadomości

  • 10 sierpnia 2020
  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1874

13 sierpnia kolejna sesja czechowickiej Rady Miejskiej

Na czwartek, 13 sierpnia na godzinę 16.00 zaplanowana jest kolejna sesja czechowickiej Rady Miejskiej. Znamy porządek obrad i sprawy, nad którymi będą głosować samorządowcy.

Urząd Miejski,ratusz,Czechowice-Dziedzice
13 sierpnia kolejna sesja czechowickiej Rady Miejskiej · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Czechowiccy samorządowcy będą głosować nad projektem uchwały w sprawie zmian w Programie Ochrony Środowiska dla Gminy Czechowice-Dziedzice na lata 2017-2020 z perspektywą do roku 2024. Ponadto radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy.

Radni będą również głosować nad zmianą statutów osiedli, które znajdują się w mieście Czechowice-Dziedzice. Zmiany będą dotyczyć ilości osób wymaganej, aby Ogólne Zebrania Rad Osiedli były ważne. Obecnie jest to 30 osób, a po zmianach Ogólne Zebranie Mieszkańców jest ważne bez względu na liczbę mieszkańców w nim uczestniczących (jednak najpierw prowadzący obrady musiałby zarządzić przerwę na 15 minut).

Co ważne dla mieszkańców Zabrzega, czechowiccy samorządowcy będą ustalać przebieg drogi gminnej, jaką jest ulica Gminna w tym sołectwie.

Jak informuje czechowicki Urząd Miejski, sierpniowa sesja Rady Miejskiej odbędzie się bez udziału osób z zewnątrz.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.